این گرد و خاک، کرمانشاه را محو کرد/ احتمال افزایش استان های درگیر غبار

جامعه > محیط زیست - گرد و خاک ۴ استان غربی را فراگرفته است. اما انطور که هواشناسی پیش بینی کرده، قرار نیست در چند روز آینده از این مصیبت رهایی باشد، حتی دو استان دیگر هم درگیر می شوند. تصاویری که می بینید، مربوط که گرد و خاک در آسمان کرمانشاه است.

ریزگردها در آسمان کرمانشاه ریزگردها در آسمان کرمانشاه ریزگردها در آسمان کرمانشاه ریزگردها در آسمان کرمانشاه ریزگردها در آسمان کرمانشاه ریزگردها در آسمان کرمانشاه ریزگردها در آسمان کرمانشاه ریزگردها در آسمان کرمانشاه ریزگردها در آسمان کرمانشاه ریزگردها در آسمان کرمانشاه ریزگردها در آسمان کرمانشاه

ایسنا نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی وقوع گرد و غبار برای شش استان‌ کشور را طی روزهای آینده پیش‌بینی کرد.

احد وظیفه گفت: بر اساس تحليل داده‌ها و نقشه‌هاي پيش‌يابي هواشناسي، در سه روز آينده در شمال غرب كشور و ارتفاعات البرز مركزي رگبار و رعد و برق، گاهي وزش باد شديد موقتي و در مناطق مستعد تگرگ رخ خواهد داد.

او تأکید کرد: روزهاي شنبه و يكشنبه 29 و 30 خرداد، با نفوذ جريان‌هاي شمالي در سواحل غربي و مركزي درياي خزر نيز رگبار باران، گاهي با رعد و برق و وزش باد پيش‌بيني مي‌شود و درياي خزر در روز شنبه مواج خواهد شد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: به همراه نفوذ توده گرد و خاك از كشور عراق به استان‌هاي غربي كشور، طي دو روز آينده در غرب، جنوب غرب و بخش‌هايي از شمال غرب پديده گرد وغبار پيش‌بيني مي‌شود كه بتدريج مناطقي از مركز و جنوب را نيز فرا خواهد گرفت و سبب كاهش ديد افقي و كيفيت هوا در اين مناطق مي‌شود، ولي روزهاي شنبه و يكشنبه نسبت به روز جمعه از غلظت گرد و غبار در اين مناطق بتدريج كاسته مي‌شود.

وزش باد شديد موقتي و گرد و خاك در استان‌هاي قم، البرز، مركزي، اصفهان ، تهران و سمنان

به گفته وظیفه، طي سه روز آينده در شرق و مناطقي از شمال شرق كشور وزش باد شديد رخ خواهد داد كه در برخي نقاط به ويژه در منطقه زابل با گرد و خاك همراه خواهد بود. در دو روز آينده نیز وزش باد شديد موقتي و گرد و خاك در استان‌هاي قم، البرز، مركزي، اصفهان ، تهران و سمنان بويژه در بعدازظهر پيش‌بيني مي‌شود.

او در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران تأکید کرد: آسمان تهران در روز یکشنبه 30 خرداد، كمي ابري، در بعدازظهر افزايش ابر، گاهي وزش باد شديد يا باد وگرد و خاك با حداکثر و حداقل دمای 36 و 22 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه 31 خرداد، كمي ابري، در بعدازظهر افزايش ابر، با احتمال رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شديد با حداکثر و حداقل دمای 36 و 24 درجه سانتیگراد پیش‌بینی ‌می‌شود.

عکس‌ها: مهر

۴۲۲۳۶

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات