خطرناکترین کشورهای جهان برای زندگی - لیست 15 کشور خطرناک -آکا

,[categoriy] خطرناکترین کشورهای جهان برای زندگی - لیست 15 کشور خطرناک

خطرناکترین کشورهای جهان برای زندگی - لیست 15 کشور خطرناک -آکاخطرناکترین کشورهای جهان برای زندگی - لیست 15 کشور خطرناک -آکا

آکاایران: خطرناکترین کشورهای جهان برای زندگی

آکاایران: بر اساس دهمین ویرایش سالانه شاخص صلح جهانی که بر اساس آن 163 کشور جهان بر اساس سطح امنیتشان طبقه بندی می شوند، سه کشور سوریه، سودان جنوبی و عراق در رده های اول تا سوم خطرناکترین کشورهای جهان برای زندگی کردن قرار دارند.

به گزارش آکاایران: به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، این گزارش که در تاریخ 8 ژوئن انتشار یافته و از سوی اندیشکده موسسه اقتصاد و صلح نگارش یافته به بررسی صلح در کشورهای جهان بر پایه 23 شاخص صلحی که تحت سه دسته قرار دارند یعنی سطح ایمنی و امنیت در جامعه، جنگهای داخلی و بین المللی و نظامی سازی پرداخته است.

بر این اساس سطح صلح در هر کشور بر اساس نمره ای از مجموع نمره 5 تعیین شده و هر چه این نمره پایینتر باشد به معنی صلح بیشتر در آن کشور است.

در گزارش امسال این موسسه کشور سوریه به عنوان خطرناکترین کشور جهان که نمره 3.806 را از 5 به دست آورده تعیین شده است. سوریه در حال حاضر در پنجمین سال از جنگ داخلی خود قرار دارد که تا کنون 250 هزار کشته و 9 میلیون آواره داشته است.

بعد از سوریه نیز کشور سودان جنوبی با نمره 3.593 از 5 در جایگاه دوم قرار داشته و در رده سوم نیز عراق با نمره 3.57 از 5 قرار دارد.

15 کشور اول این فهرست که از نظر شاخص صلح جهانی پایین ترین سطح صلح و امنیت را دارند عمدتا متشکل از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا هستند اما کشور اوکراین با امتیاز 3.287 جزو آنها بوده و در رده هشتم قرار گرفته است.

گزارش موسسه اقتصاد و صلح دریافته که صلح در جهان کاهش یافته اما این گزارش در عین حال تصریح کرده که تعداد کشورهایی که از سال 2015 تا کنون ایمن تر شده اند بیشتر از تعداد کشورهایی است که نا امن تر و پرخشونت تر شده اند.

از مجموع 81 کشوری که صلح آمیز تر شده اند کشورهای پاناما، تایلند، سریلانکا، آفریقای جنوبی، موریتانی بیشترین بهبود وضعیت صلح را تجربه کرده اند. همچنین از میان 79 کشوری که صلح در آنها کاهش یافته کشورهای یمن، اوکراین، ترکیه، لیبی و بحرین بیشترین کاهش سطح امنیت و صلح را به دلیل تاثیر تروریسم و بی ثباتی سیاسی تجربه کرده اند.

در این جا به 15 کشور اول این فهرست که کمترین سطح صلح را دارند و نمره ای که این کشورها به دست آورده اند اشاره می کنیم:

سوریه – 3.806 سودان جنوبی – 3.593 عراق – 3.57 افغانستان – 3.538 سومالی – 3.414 یمن – 3.399 جمهوری آفریقای مرکزی – 3.354 اوکراین – 3.287 سودان – 3.269 لیبی – 3.2 پاکستان – 3.145 جمهوری دموکراتیک کنگو – 3.112 روسیه – 3.079 کره شمالی – 2.944 نیجریه – 2.877
برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "خطرناکترین کشورهای جهان برای زندگی - لیست 15 کشور خطرناک -آکا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات