فتاحی: زنگ تعطیلی بنگاه‌‌های سنگ‌بری به صدا درآمده است/ چشم انداز تعطیلی 2500 واحد سنگ‌بری

95/03/29 - 13:55

شماره: 13950329000781

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/P2TWYA کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

عضو انجمن سنگ با بیان اینکه کارخانه‌های سنگ‌بری به اندازه تولید ۶ ماه خود انباشت کالا دارند،گفت: زنگ تعطیلی بسیاری از واحدهای سنگ‌بری به گوش می‌رسد که در صورت ادامه این روند، سال آینده شاهد تعطیلی نیمی از سنگ‌بری‌های کشور خواهیم بود.

خبرگزاری فارس: فتاحی: زنگ تعطیلی بنگاه‌‌های سنگ‌بری به صدا درآمده است/ چشم انداز تعطیلی 2500 واحد سنگ‌بری

امیر فتاحی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در حال حاضر صدای تعطیلی بسیاری از واحدهای سنگ‌بری به گوش می‌رسد که عمده‌ترین آنها در استان اصفهان واقع شده‌اند.

وی با بیان اینکه حدود 5 هزار واحد سنگ‌بری در کشور وجود دارد، افزود: بیش از 2 هزار واحد سنگ‌بری در استان اصفهان واقع شده‌اند که بیش از از هزار واحد در شهرک صنعتی محمودآباد مستقر هستند و طی 5 ماه اخیر حدود 20 تا 30 درصد این واحدها تعطیل شده‌اند.

فتاحی اظهار داشت: اگر این روند ادامه یابد، سال آینده شاهد تعطیلی نیمی از واحدهای سنگ‌بری کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه صادرات سنگ هم به میزان قابل توجهی صورت نمی‌گیرد، گفت: طی سال‌های گذشته به دلیل وجود مشکلات در صادرات، صادرات قابل توجهی نداشته‌ایم و در کنار این مسئله، رکود ساخت و ساخت نیز باعث کاهش تولید واحدهای سنگ‌بری شده است.

عضو انجمن سنگ، توقف اجرای پروژه‌های ملی را عامل دیگری برای کاهش مصرف سنگ در کشور عنوان کرد و گفت: هم اکنون کارخانه‌ها به اندازه تولید 6 ماه خود، در کارخانه انباشت کالا دارند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/P2TWYA

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات