قطب سوم صادرات فرآورده‌های نفتی ایران متولد شد

اقتصاد > انرژی - ایسنا نوشت:

بندر عسلویه امروز (شنبه، ٢٩ خرداد) با بارگیری نخستین محموله صادراتی فرآورده نفتی به مقصد یکی از کشورهای منطقه خلیج فارس فعالیت خود را آغاز کرد.

در زمین ٥٠ هکتاری این بندر امکان احداث ٦ میلیون بشکه مخازن (حدود یک میلیون تن) با هفت اسکله جهت ایجاد ظرفیت بار دریایی سالانه ١٠ میلیون پیش بینی شده است.

هم اکنون ٢ پست اسکله آن ساخته شده که یکی از آنها در عمق ١٠ متری و طول ٢١٤ متر اواخر سال ٩٢ وارد مدار بهره برداری شد و پست اسکله دوم که اکنون بزرگترین اسکله فرآورده های نفتی بنادر ایران است، ١٥ متر عمق و ٣٢٤ متر طول دارد.

در مقایسه با اسکله های بنادری که دارای حوضچه آرامش هستند، مانند بندر امام خمینی، بندرعباس، بندر بوشهر و ... این اسکله فرآورده های نفتی از طیف طول، عمق و ظرفیت بزرگترین است.

ترمینال بندری شرکت فراسکو عسلویه، امکان بدل شدن به بزرگترین بندر تخصصی فرآورده های نفتی ایران را دارد که برای پیشبرد اهداف شرکت ملی نفت ایران در کنار این شرکت قرار گرفته است.

این شرکت در سال ٨٦ در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عسلویه با هدف ساخت بندر به منظور ایجاد پایانه فرآورده های نفتی و ارائه خدمات بانکرینگ و همچنین پشتیبانی دریایی و لجستیکی و ارائه خدمات به سکوهای دریایی تاسیس شد.

3939

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "قطب سوم صادرات فرآورده‌های نفتی ایران متولد شد" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات