آغاز تحقیقات درباره مشکل فرمان شاسی بلند قدیمی تویوتا

اقتصاد > صنعت - ایسنا نوشت:

مشکلات فرمان و ترمز مربوط به دو تصادف و پنج مصدوم در ۱۳۵ هزار شاسی بلند تویوتا باعث شد مقامات نظارت بر ایمنی خودروی آمریکا تحقیقات در این باره را آغاز کنند.

سازمان ملی ایمنی ترافیک آزادراه آمریکا اعلام کرد ۱۳۵ شکایت از مالکان شاسی بلند مدل ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۲ تویوتا سکویا دریافت کرده است.

مالکان این خودروها اظهار کرده اند کنترل ثبات خودرو به طور غیرمنتظره فعال شده و به ترمز اتوماتیک در چرخ چپ یا راست و کشیده شدن غیرمنتظره فرمان منجر شده است.

تحقیقات مقدماتی نخستین گام پیش از این است که سازمان ملی ایمنی ترافیک آزادراه برای اعلام فراخوان از خودروساز درخواست کند. سخنگوی تویوتا از همکاری این خودروساز با رگولاتور ایمنی خودروی آمریکا خبر داده است.

بر اساس گزارش رویترز، نیمی از شکایتها حسگر معیوب را عامل این مشکل شناخته اند اما نیمی دیگر وضعیت و مشکلات مشابهی را ذکر کرده اند.

تویوتا در سال ۲۰۱۰ برای ۵۰ هزار شاسی بلند سکویا مدل ۲۰۰۳ به دلیل احتمال فعال شدن سیستم کنترل ثبات در سرعت پایین فراخوان داد. این خودروساز در آن زمان اصرار داشت این مسئله یک مشکل ایمنی نیست اما برای فراخوان آنها موافقت کرد.

3939

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "آغاز تحقیقات درباره مشکل فرمان شاسی بلند قدیمی تویوتا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات