۱۱ میلیون سهامدار بخش تعاون

اقتصاد > بازارکار - ایسنا نوشت: معاون وزیر تعاون از تشکیل ۴۲۰۰ تعاونی در سال گذشته خبر داد و به تولیدکنندگان پیشنهاد کرد: برای کسب سود و درآمد بیشتر و کاهش هزینه‌های خدمات، تعاونی تامین نیاز تشکیل بدهند.

سیدحمید كلانتری اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به ۱۱ میلیون سهام دار در بخش تعاون وجود دارد که از این تعداد ۴.۵ میلیون نفر عضو تعاونی‌های مصرف و دو میلیون نفر عضو تعاونی‌های مرزنشین هستند.

وی از تشکیل ۴۲۰۰ تعاونی در سال گذشته خبر داد و میزان اشتغالزایی این تعاونی‌ها در کشور را بیش از ۶۲ هزار فرصت شغلی ذکر کرد.

به گفته کلانتری، ۴۶ درصد تعاونی‌های ایجاد شده در سال گذشته توزیعی و خدماتی و ۵۶ درصد تعاونی تولیدی بوده است.

معاون وزیر تعاون در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر در شرایط خروج از رکود قرار داریم، خاطرنشان کرد: دولت یازدهم درصدد است تا امسال به رشد اقتصادی ۵ درصد دست یابد و در این مسیر از تمام ظرفیت های موجود برای تحقق این امر استفاده می‌کند.

وی اقتصاد تعاونی‌ را مبتنی بر مشارکت جمعی و بهره‌مندی از سرمایه‌های خرد دانست و افزود: تعاونی‌ها در تامین نیاز تولیدکنندگان نقش بسزایی دارند و می‌توانند سرمایه‌های خرد مردمی را در قالب کارهای دارای توجیه اقتصادی تجمیع و ساماندهی کنند.

کلانتری درعین حال پیشنهاد کرد: تولیدکنندگانی که در یک‌ رشته اقتصادی اعم از صنعتی یا کشاورزی فعالیت دارند یک تعاونی تامین نیاز تشکیل بدهند تا در قالب این تعاونی ضمن سودآوری و درآمدزایی، هزینه خدمات قبل و بعد تولید خود را کاهش دهند.

معاون امور تعاون وزیر کار همچنین ۹۷ هزار تعاونی در کشور را دارای مجوز فعالیت دانست و اظهار کرد: ۳۰ درصد این تعاونی‌ها به دلایلی همچون کمبود نقدینگی یا سرمایه در گردش راکد و نیمه فعالند.

به گفته وی، وزارت تعاون درصدد است تا با شناسایی و احصای وضعیت این دسته تعاونی‌ها، زمینه احیای مجدد آنها را فراهم کند.
22539

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "۱۱ میلیون سهامدار بخش تعاون" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات