مواضع سیاسی حزب الله آتش فتنه علیه مقاومت در لبنان را خاموش می‌کند

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/Y9Z728 کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

سیاستمدار لبنانی تاکید کرد، حزب الله به توطئه‌ها برای قرار دادن مقاومت در معرض اتهام و فتنه انگیزی بعد از اجرای قانون مجازات‌های آمریکا توسط بانک‌های لبنان و انفجار اخیر بیروت، با اتخاذ مواضع سیاسی پاسخ خواهد داد.

خبرگزاری فارس: مواضع سیاسی حزب الله آتش فتنه علیه مقاومت در لبنان را خاموش می‌کند

«سمیر صبّاغ»، رئیس حزب رابطه العروبه و از موسسان حزب مرابطون (ناصریست‌های لبنان) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیروت تاکید کرد که انفجار تروریستی مقابل بانک لبنان و مهجر در خیابان فردان بیروت، همه اوضاع حساس کنونی در لبنان، اقتصاد این کشور و بیش تر از همه حزب الله را هدف گرفته بود.

وی افزود: بعد از توطئه‌ای که در ابعاد اقتصادی علیه حزب‌الله لبنان رقم خورده و بانک های لبنانی همکاری ویژه‌ای را با تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا برای بلوکه کردن حساب‌های موسسات بیمارستانی و خدمات عمومی حزب الله به مردم لبنان در دستور کار قرار دادند، با انفجار اخیر بیروت فتنه‌ای جدید در عرصه داخلی لبنان علیه حزب‌الله رقم خورد که هدف از آن ایجاد فتنه طائفه ای و دامن زدن به تنش هایی است که اخیراً بین حزب‌الله لبنان و بخش بانکی این کشور درنتیجه همراهی این بخش با تحریم های آمریکا بر ضد حزب الله به وجود آمده است.

صباغ گفت: در ظاهر امر پیام انفجار بیروت هشدار به بانک های لبنان در خصوص بلوکه کردن اموال حزب الله بود اما در واقع امر هیزم افکندن به آتش فتنه علیه لبنان محسوب می شود.

رئیس حزب رابطه العروبه تصریح کرد: نوع انفجاری که در برابر بانک «لبنان و مهجر» بیروت به وقوع پیوست، نشان می‌دهد که اهداف پشت پرده این انفجار ، متفاوت از اقدامات تروریستی گذشته در لبنان است چون برخلاف انفجارهای گذشته که عاملان آن به دنبال بالاترین تعداد قربانیان بودند، انفجار اخیر با وجود شدتی که داشت حداقل قربانیان را گرفت و تنها چند نفر در نتیجه این انفجار زخمی شدند.

وی با بیان اینکه هدف از انفجار اخیر بیروت توقف مذاکرات حزب الله با بخش بانکی لبنان بود،گفت: بلوکه کردن حساب‌های بانکی افرادی نزدیک به حزب الله مساله‌ای بسیار خطرناک و گواهی بر دیکته‌های آمریکا برای به بازی گرفتن عرصه لبنان است.

صباغ گفت: حزب الله در برابر توطئه‌ها برای طرد این جنبش از جامعه لبنانی ساکت نخواهد نشست و با اتخاذ مواضع سیاسی حفظ محبوبیت مردمی خود را تضمین خواهد کرد.

انتهای پیام

http://fna.ir/Y9Z728
برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "مواضع سیاسی حزب الله آتش فتنه علیه مقاومت در لبنان را خاموش می‌کند" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

تبلیغات