تلاش برای تشکیل فراکسیون مستقلین

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از تلاش برخی نمایندگان برای تشکیل فراکسیون مستقلین در مجلس خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از تلاش برخی نمایندگان برای تشکیل فراکسیون مستقلین در مجلس خبر داد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد اظهار کرد: حضور در فراکسیون‌ها بر اساس علائق شخصی افراد و جدا از مسائل سازمان یافته مجلس صورت می‌گیرد و به تبع آن هر چند نفری که علاقه شخصی یا تخصصی داشته باشند، می‌توانند فراکسیونی تخصصی یا سیاسی را تشکیل دهند.

وی افزود: با توجه به اینکه هنوز ترکیب مجلس به درستی شکل نگرفته شرایط به گونه‌ای است که فراکسیون‌های مختلف در مجلس دوایر متداخل هستند. البته عده‌ای در تلاش هستند که فراکسیون مستقلین را شکل دهند.

این نماینده مجلس یادآور شد:‌ من بعید نمی‌بینم که بین فراکسیون ولایت انشعاباتی به وجود بیاید و فکر می‌کنم در برخی تصمیم‌گیری‌ها چنین چیزی محتمل خواهد بود. طبیعتا افراد ممکن است بر اساس شرایط زمانی مثل انتخابات هیات رییسه دور هم جمع شوند اما ممکن است موضوعاتی هم وجود داشته باشد که از یکدیگر جدا شوند.

یوسف‌نژاد تصریح کرد: از نظر عقلی شرایط باید به گونه‌ای باشد که هر کسی عضو یک فراکسیون سیاسی شد، نسبت به انگیزه‌های فراکسیون خود متعهد بماند.

وی اضافه کرد: ‌در مجلس پنجم هم که فضا دو قطبی بود عده‌ای می‌گفتند فراکسیون مستقلین تشکیل دهیم اما آنها موفق نشدند. در دوره گذشته هم چنین موضوعی مطرح بود اما معمولا مستقلین وزن‌شان آنقدر نیست که بتوانند با دو فراکسیون مطرح و مهم سیاسی رقابت کنند بنابراین کار سختی در پیش دارند و هدایت و سازماندهی آنها برای اینکه بتوانند تاثیرگذار باشند کار ساده‌ای نیست.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "تلاش برای تشکیل فراکسیون مستقلین" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات