طالبی میوه ایی تابستانی که با سرما خوردگی مقابله می کند -آکا

1395/03/29

سایت سلامتخواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت ,[categoriy] طالبی میوه ایی تابستانی که با سرما خوردگی مقابله می کند

طالبی میوه ایی تابستانی که با سرما خوردگی مقابله می کند -آکاطالبی میوه ایی تابستانی که با سرما خوردگی مقابله می کند -آکا

آکاایران: طالبی میوه ایی تابستانی که با سرما خوردگی مقابله می کند

آکاایران: طالبی جزء دسته بندی میوه‌ها محسوب می‌شود و متعلق به خانواده کدو است.
طالبی معمولا به دو رنگ زرد یا سبز وجود دارد که رنگ زرد آن حاوی رنگدانه بتاکاروتن و رنگ سبز آن رنگدانه آلفا بتاکاروتن است که هر دوی آنها از پیش سازهای ویتامین A محسوب می‌شوند، به طوری که هر ۱۰۰ گرم طالبی حاوی ۱۸۰ معادل رتینول است.

به گزارش آکاایران: این میوه حاوی ۳۱ کیلوکالری انرژی بوده که ۸ درصد آن را کربوهیدرات‌ها همراه با مقدار مناسبی فیبر خوراکی تشکیل می‌دهند.
همچنین میزان پتاسیم موجود در طالبی در حد متوسط به میزان ۲۴۰ میلی گرم عنوان کرد که می‌تواند برای بیماری‌های قلبی – عروقی مناسب باشد.

از فواید مهم طالبی ویتامین “ث” موجود در این میوه قابل توجه است و حدود ۳۷ گرم است که خود می‌تواند در پیشگیری از سرماخوردگی موثر باشد.

هریک لیوان از این میوه یک واحد محسوب می‌شود و می‌تواند به میزان دو تا چهار واحد در روز مصرف شود.

البته این مورد را باید توجه داشته باشید که مصرف زیاد طالبی می‌تواند مشکلاتی از جمله نفخ و ناراحتی گوارشی یا افزایش قند در افراد دچار دیابتی را ایجاد کند.

طالبی میوه ایی تابستانی که با سرما خوردگی مقابله می کند

خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت -

طالبی میوه ایی تابستانی که با سرما خوردگی مقابله می کند
برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "طالبی میوه ایی تابستانی که با سرما خوردگی مقابله می کند -آکا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

تبلیغات