دومین بازی ایران در لیگ جهانی/پیروزی شیرین پسران لوزانو برابر آمریکا

ورزش > والیبال - بازی حساس تیم ملی ایران و آمریکا در لیگ جهانی در شب دوم این بازی ها برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛در دومین بازی لیگ جهانی در برزیل و برای مصاف با آمریکا ، رائول لوزانو از معنوی نژاد و مرندی در ترکیب اصلی تیم استفاده کرده بود. مسابقه را بچه های ایران برابر ستارگان آمریکا عالی شروع کردند. در امتیازهای ابتدایی ایران خیلی سریع پیش افتاد. ابتدا ایران 2 بر صفر پیش افتاد و سپس تا امتیاز 6 بر 3 ایران پیش بود. اگرچه بعد از این ، آمریکایی ها با دو دفاع عالی توانستند به امتیاز 5 برسند. امتیاز 7 ایران را شهرام محمودی برای تیم ملی کشورمان گرفت. امتیاز 6 آمریکا را آنها از میلاد عبادی پور گرفتند و امتیاز هفتم شان را از روی دست شهرام زدند. امتیاز 8 اما در نهایت به ایران رسید. امتیازی که روی خطای یاران آمریکایی برای ما بدست آمد تا وقت استراحت اول برای ایران باشد. در این بازی و در دقایق ابتدایی اش ، جواد معنوی نژاد عالی کار کرد.

در شروع دوباره بازی ، بچه ها ضریب اشتباهات شان بالا رفت. آمریکایی ها به ایران رسیدند. در امتیاز 10 دو تیم برابر بودند. ایران می توانست پیش باشد اما اشتباه عجیب شهرام محمودی در تشخیص محل فرود توپ و بعد هم اشتباه معنوی نزاد در زدن سرویس ، 2 امتیاز آمریکایی ها ر ا پیش انداخت. جواد امتیاز 11 را برای ایران گرفت اما باز هم در حمله آمریکایی ها با سرعت توانستند از ما امتیاز بگیرند . آمریکایی ها باری دیگر با یک خطای جایگیری به ایران امتیاز دادند و بازی 13 بر 12 شد. آرون راسل اما لحظه ای بعد ، توانست امتیاز از ایران بگیرد. بچه های ما امتیاز 13 را گرفتند و لحظه ای بعد آرون راسل توپش را بیرون زد و دو تیم در امتیاز 14 برابر شدند. 

امتیاز 15 ما را محمد موسوی از خط سرویس گرفت. او دومین سرویسش را هم خوب زد. معنوی نژاد در انتهای زمین توپ را عالی جمع کرد اما بچه ها قدر این فرصت را ندانستند و امتیاز دو تیم در 15 برابر شد. 

میلاد عبادی پور با بازی با دفاع آمریکایی ها ، ایران را زودتر به امتیاز 16 رساند.

ایران امتیاز 17 را گرفت. سرویس معروف در رفت و برگشت برای مان امتیاز شد اما سرویس بعدی کاپیتان ایران به دلیل خطای جایگیری بچه های ایران به امتیاز برای آمریکایی ها بدل شد. لحظه ای بعد آرون راسل خطای دوضرب داشت و باید امتیاز به ایران می رسید اما جان اسپارو درخواست ویدئوچک داد. داور متوجه شد که خودش اشتباه کرده است. باید این سرویس تکرار می شد.کریستینسون برای آمریکایی ها سرویس زد. شهرام محمودی قدر این فرصت را ندانست و دو تیم برابر شدند .
کریستینسون باز سرویس زد. باز معنوی نژاد توپ را عالی گرفت باز اما اسپکرها خوب نبودند و در نهایت آمریکایی ها امتیاز گرفتند تا لوزانو خیلی سریع تایم اوت بگیرد. او با مرندی سر جایگیری اش حرف زد و تیم را به زمین فرستاد.
آمریکایی ها در ادامه مسابقه 20 بر 18 از حریف پیش افتادند. دیوید لی سرویس زد و شهرام محمودی توانست امتیاز 19 را برای ایران بگیرد. عادل غلامی که امشب خیلی سرحال نبود ، سرویس از دست داد. مباشری امتیاز 20 را برای ایران گرفت. مهدوی برای ایران سرویس زد و امتیاز گرفت . دو تیم برابر شدند سرویس بعدی مهدوی هم عالی بود. راسل توپش را اوت کرد و ایران از آمریکا پیش افتاد. اسپارو تایم اوت گرفت . در شروع دوباره بازی آمریکایی ها عالی کار کردند. ابتدا یک امتیاز گرفت و سپس دوباره پشت هم مباشری دفاع شد تا آنها این بار 23 بر 22 از ایران پیش بیفتند.این بار مباشری روی سرویس اندرسون برای ایران امتیازی عالی گرفت و امتیاز بعدی را هم خود مباشری برای ایران گرفت. ایران امتیاز 24 را هم برای کشورمان گرفت. حالا ما برای بردن این ست یک امتیاز می خواستیم مباشری سرویس زد ، میرزاجانپور در دفاع روی تور عالی دفاع کرد و این ست را ایران برد.

ست دوم:

با شروع ست دوم اولین امتیاز را آمریکایی ها گرفتند.شاید شروع مثل ست اول نبود اما امتیازها در فاصله ای نزدیک  ردوبدل می شد.

در امتیاز سوم و چهارم آمریکایی ها فاصله خودشان را به دو امتیاز رساندند و وقتی سرویس معنوی نژاد به تور برخورد کرد آنها پنجمین امتیاز را هم گرفتند.این بار اندرسون پشت سرویس ایستاد و یک امتیاز سرویس را گرفت تا اختلاف به عدد 4 برسد.آمریکا امتیاز هشتم را هم روی اشتباه محمد موسوی گرفت.ضربه او به تور برخورد کرد تا نخستین تایم استراحت فنی گرفته شود.

پس از بازگشت به زمین ایران امتیاز پنجم را گرفت اما بلافاصله آمریکایی ها جبران کردند و پشت سر هم امتیاز نهم و دهم را هم گرفتند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات