سوزش کلیه و باید و نبایدهای روزه‌داری

یک کارشناس طب سنتی درباره اینکه آیا آیا سوزش کلیه و ادرار، مانع روزه داری است؟ توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، سید جواد علوی درباره اینکه آیا سوزش کلیه و ادرار، مانع روزه داری است؟ اظهار داشت: سوزش کلیه یا سوزش مجرای ادرار در شرایط تشنگی و گرسنگی طولانی از جمله در روزه داری‌های تابستانی، الزاماً ناشی از عفونت ادرار یا سنگ ادراری نیست، بلکه می‌تواند به سبب سوء مزاج گرم ساده یا مادی در کلیه و مجاری ادرار و مثانه باشد.

به گفته وی در این حال هم تکرار ادرار و هم سوزش و هم تغییر رنگ ادرار به زرد پررنگ یا نارنجی یا گاهی سرخ روی می‌دهد، بدون اینکه الزاماً در آزمایش ادرار یا کشت ادرار، شواهدی از عفونت یا سنگ ادراری دیده شود. همچنین سبب چنین وضعیتی در پزشکی نوین ناشناخته است و فقط به درمان علامتی و تسکین سوزش ادرار پرداخته می‌شود بدون آنکه سبب اصلی آن شناسایی و درمان شود.

این کارشناس طب سنتی افزود: سوءمزاج گرم کلیه و دیگر بخش‌های دستگاه ادرار، قطعاً با تشنگی و گرسنگی تشدید می‌شود و به آسیب حتمی دستگاه ادراری و دیگر اعضای بدن بیمار منجر می‌شود.

علوی اضافه کرد: نشانه‌های احتمالی اولیه همراه با این حالت، سرگیجه، حالت تهوع، تلخی دهان و سردرد است. همچنین برای درمان این سوءمزاج، باید نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های سردی آور مصرف شود.

وی گفت: نوشیدن شربت سکنجبین رقیق شده با آب هندوانه بسیار سودمند است. همچنین نوشیدن شیره تخم خربزه، یا خوردن کاهوی خرد شده در سکنجبین نعنا، بسیار موثر است.                

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: این توصیه‌ها را باید در طول روز 4 تا 5 بار با حفظ یکی دو ساعت فاصله از غذا تکرار کرد و تا یک روز پس از رفع علائم ادامه داد. در طول درمان، پرهیز از هر نوشیدنی و خوراکی گرمی بخش نیز ضروری است و در صورت ادامه این وضعیت یا عود علائم با روزه داری مجدد، توصیه می‌شود این افراد روزه نگیرند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/


برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "سوزش کلیه و باید و نبایدهای روزه‌داری" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات