اوباما و ولیعهد عربستان ایران را متهم کردند

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان با وی درباره سوریه، یمن و ایران گفت‌وگو کرده است.

خبرگزاری فارس: کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با «محمد بن سلمان»، جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور با وی درباره سوریه، یمن و ایران گفت‌وگو کرده است.

مطابق این بیانیه، «اوباما» و «محمد بن‌سلمان» در این گفت‌وگوها که امروز جمعه در کاخ سفید انجام شد درباره «اقدامات ثبات‌زدای ایران در منطقه» بحث و تبادل نظر و توافق کردند راه‌هایی را که بتواند به کاستن از تنش‌ها منجر شود مورد بررسی قرار دهند.

بیانیه کاخ سفید تصریح می‌کند دیدار اوباما با شاهزاده عربستانی در ادامه رایزنی‌هایی صورت گرفت که در ماه آوریل در نشست شورای همکاری خلیج فارس در ریاض آغاز شده بود.

اوباما آنچه به نوشته کاخ سفید نقش عربستان سعودی در مبارزه با داعش است را مورد تمجید قرار داد.

مقام‌های دو کشور آمریکا و عربستان درباره دستاوردهای ارتش عراق در مبارزه با گروه تروریستی داعش و روش‌های حمایت از مردم عراق هم بحث و تبادل نظر کردند.

درباره سوریه، اوباما و محمد بن‌سلمان بر ضرورت حمایت از توافق توقف درگیری‌ها و انتقال سیاسی تأکید کردند.

اوباما علاوه بر این از آنچه به زعم وی تعهد عربستان سعودی برای پایان دادن به جنگ یمن با راه حل سیاسی است هم تقدیر کرده است.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "اوباما و ولیعهد عربستان ایران را متهم کردند" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات