آمریکا: تهدید روسیه مهم نیست

فرمانده نیروی دریایی آمریکا گفت: ایالات متحده به حضور خود در دریای سیاه علی رغم هشدار روسیه ادامه خواهد داد.

خبرگزاری تسنیم: به گزارش رویترز، در حالی که روسیه هشدار داده است که گشت زنی یک فروند ناوشکن آمریکایی در دریای سیاه به امنیت منطقه لطمه می‌زند، فرمانده نیروی دریایی آمریکا تاکید کرده است که واشنگتن به حضور خود در این منطقه ادامه خواهد داد.

ناو آمریکایی یو اس اس پورتر طی ماه جاری وارد دریای سیاه شده و این مساله با انتقاد شدید روسیه مواجه شده است.

ری مابوس فرمانده نیروی دریایی آمریکا تصریح کرد: این وظیفه نیروی دریایی آمریکا است که خطوط دریایی را باز نگه دارد. ما می خواهیم در این منطقه باشیم. ما می خواهیم نیرویی بازدارنده باشیم. این مهمترین علت حضور ما در دریای سیاه است، تا از تجاوزات احتمالی پیشگیری کنیم.

این اظهارات چند روز پس از آن بیان شده است که روسیه از مذاکرات ناتو بر سر تشکیل یک نیروی دائمی در دریای سیاه انتقاد کرده است.

آندری کلین از مقام های ارشد وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: اگر تصمیم درباره تشکیل یک نیروی دائم در دریای سیاه اتخاذ شود، این تصمیم بی ثبات کننده خواهد بود چرا که این دریای ناتو نیست.

نشست ناتو در شرایطی قرار است در ورشو برگزار شود که روابط روسیه و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به شدت تیره و تار شده است. نقش روسیه در اوکراین و سوریه بهانه ای برای اقدامات غرب علیه مسکو شده است.

مابوس افزود: آمریکا از قوانین کنوانسیون مونترو تبعیت خواهد کرد که اعلام می کند، کشورهایی که در دریای سیاه ساحلی ندارند، نمی تواند ناوهای جنگی خود را بیشتر از 21 روز در این منطقه نگه دارند.

ترکیه، رومانی و بلغارستان که عضو ناتو هستند، همگی دارای ساحل در دریای سیاه هستند.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "آمریکا: تهدید روسیه مهم نیست" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات