تثبیت نرخ بهره فدرال‌رزرو تحت تاثیر رفراندوم بریتانیا

جانت یلن اعلام کرد همه‌پرسی هفته‌آینده بریتانیا (درباره ماندن یا رفتن از اتحادیه اروپا) مهمترین عامل در تصمیم فدرال‌رزرو برای ثابت نگهداشتن نرخ بهره در نشست روز چهارشنبه بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بلومبرگ، جانت یلن،‌ رئیس فدرال‌رزرو اعلام کرد: «همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، تصمیمی‌است که می‌تواند عواقبی برای شرایط مالی واقتصادی بازارهای مالی جهانی داشته باشد. رای مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا در همه‌پرسی 23 ژوئن می‌تواند روی چشم‌انداز اقتصادی آمریکا تاثیرگذار باشد.» افزایش نگرانی‌ها در خصوص خروج احتمالی بریتانیا از اتحادیه اروپا باعث سردرگمی بازارهای مالی شده، بازارهای سهام را در اکثر نقاط جهان در هفته گذشته با سقوط مواجه کرده، باعث هجوم سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های امنی چون اوراق قرضه آلمان و اوراق خزانه‌داری آمریکا شده و پوند انگلیس را تضعیف کرده است. 5 نظرسنجی مختلف منتشر شده در این هفته نشان می‌دهد که طرفداران خروج از حامیان ماندن پیشی گرفته‌اند. جیکوب لو،‌ وزیر خزانه‌داری آمریکا هفته پیش هشدار داد که پیامدهای برگزیت گریبانگیر اقتصاد جهانی خواهد شد این در حالی است که مارک کارنی، رئیس بانک مرکزی انگلستان اعلام کرد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موجب رکود در کشور خواهد شد.

بریتاینا در سال 1973 به جامعه اقتصادی اروپا (بدنه قبلی اتحادیه اروپا) پیوسته بود. این کشور پس از آلمان دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا است.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "تثبیت نرخ بهره فدرال‌رزرو تحت تاثیر رفراندوم بریتانیا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات