سردردهای آشنا اما ناشناخته -آکا


,سردردهای آشنا اما ناشناخته,[categoriy] سردردهای آشنا اما ناشناخته

سردردهای آشنا اما ناشناخته -آکاسردردهای آشنا اما ناشناخته,

آکاایران: سردردهای آشنا اما ناشناخته

به گزارش آکاایران:  ابتدا نیمه چپ صورتتان و پس از مدتی دست‌هایتان بی‌حس می‌شود. فکر می‌کنید ابعاد سرتان به 3 برابر اندازه آن در حالت طبیعی افزایش یافته است. همه این علائم از شروع یک حمله میگرنی خبر می‌دهد. باید خود را آماده کنید، چراکه تا چند ساعت آینده باید با عوارض و پیامدهای ناشی از سردرد میگرنی که در راه است، دست و پنجه نرم کنید.

 

 

میگرن، سردرد شدیدی است که حدود 20 درصد زنان و 8 درصد مردان در سطح دنیا آن را تجربه‌ می‌کنند. اگرچه هنوز این بیماری به طور کامل شناخته نشده است، اما بسیاری از پزشکان بر این باورند که سردردهای میگرنی نوع شدید از سردردهای سینوسی هستند که ممکن است از چند ساعت تا چند روز و در موارد شدید تا چند ماه یا حتی چند سال موجب ناراحتی فرد شده و محدودیت‌هایی را برای او ایجاد کند. سردرد‌های میگرنی معمولا با عوارض دیگری مانند کاهش دید، تهوع، لرزش و ایجاد بی‌حسی در قسمت‌هایی از بدن همراه است.

 

 

حملات میگرنی اغلب یک طرف سر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هرچند برخی افراد که دچار حملات میگرنی می‌شوند، سردرد را در 2 طرف سرشان احساس می‌کنند، اما یکی از مهم‌ترین سردردهای میگرنی این است که معمولا درد آن در یک نیمه سر احساس می‌شود.

 

 

 

با این‌که افراد زیادی در سطح دنیا سردردهای میگرنی را تجربه می‌کنند، هنوز پزشکان نتوانسته‌اند علت اصلی ابتلا به سردردهای میگرنی و همچنین عواملی را که موجب آغاز یک حمله میگرنی می‌شود، به طور قطع شناسایی کنند. در گذشته تصور می‌شد اتساع یا به عبارتی، گشادشدن عروق خونی مهم‌ترین و اصلی‌ترین علت ابتلا به سردردهای میگرنی است. اگرچه این عامل می‌تواند در ایجاد سردرد و ایجاد خطوط رنگی و زیگزاگ یا ایجاد نقاط کور در میدان دید افراد و پیش از شروع سردرد‌های میگرنی تاثیرگذار باشد، اما پزشکان بر این باورند که نمی‌توان از آن به عنوان عامل اصلی ایجاد سردرد میگرنی نام برد.

 

 

مطالعات اخیر نشان داده است انتشار مواد شیمیایی و افزایش حساسیت نسبت به درد که همزمان با هم ایجاد می‌شود، علت اصلی مواجه شدن با سردرد میگرنی است. به گفته پزشکان، به نظر می‌رسد سردردهای میگرنی را باید به عنوان یک بیماری فیزیولوژیکی با منشا عصبی طبقه‌بندی کرد که عامل اصلی بروز آن در مغز نهفته است.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "سردردهای آشنا اما ناشناخته -آکا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات