شکست سنگین دولت ترکیه در مرز لاذقیه سوریه/ آنکارا نیروهای دخیره خود را وارد «جبل الترکمان» کرد

95/03/28 - 21:39

شماره: 13950328000769

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/46MGH3 کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

با شکست نیروهای تروریستی چچنی و قفقازی در منطقه «جبل الترکمان» در شمال لاذقیه و هم مرز با ترکیه، دولت آنکارا صدها تروریست جیش‌الفتح را برای کمک به دیگر تروریست‌ها به منطقه گسیل کرده است.

خبرگزاری فارس: شکست سنگین دولت ترکیه در مرز لاذقیه سوریه/ آنکارا نیروهای دخیره خود را وارد «جبل الترکمان» کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تحولات میدانی روزهای اخیر استان لاذقیه با غلبه نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت بر عناصر تروریستی ادامه پیدا کرده و مناطقی مهمی در مرز با ترکیه باز پس گرفته شد.
پاکسازی مناطقی مهمی از جمله روستای الشحروه، برج الحیاه و ارتفاعات 502، 559 و469 بخشی از موفقیت‌های ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت بود و سرانجام عناصر تروریستی مجبور به عقب نشینی گسترده از منطقه شدند.
به گزارش فارس، با شکست سنگین تروریست‌های چچنی و قفقازی در جبهه شمال غرب استان لاذقیه این بار دولت ترکیه وارد میدان شد و برای جلوگیری از ادامه عقب نشینی‌ها برای نخستین بار تروریست‌های جیش الفتح را از مناطق مرزی به سوی جبهه‌های نبرد اعزام کرد.
اگر چه شکست تروریست‌های با تجربه و زبده تروریست‌های چچنی و قفقازی برای دولت ترکیه غیر قابل انتظار بود اما آنکارا برای کنترل اوضاع از شب گذشته صدها تروریست‌ را به منطقه انتقال داد.  
به گزارش فارس، درگیری‌های سنگین میان نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت با تروریست‌های جیش الفتح تا ساعاتی قبل ادامه یافت و خبرها حاکیست کنترل برخی مناطق همچنان میان دو طرف دست به دست می‌شود.
یک منبع میدانی در شمال غرب استان لاذقیه به فارس گفت: به دلیل شدت درگیری‌ها، کنترل برخی مناطق در بازه‌های زمانی مختلف میان نیروهای سوری و تروریست‌ها تغییر پیدا می‌کند.
وی افزود: درگیری‌های سنگین با عناصر تروریستی جیش الفتح در حومه روستای الشحروره و برج الحیاه ادامه دارد و نیروهای سوری در تلاش هستند این مناطق را به طور مجدد باز پس بگیرند.
به گزارش فارس، شکست عناصر تروریستی چچنی و قفقازی پیامی روشن برای حامیان تروریسم است و همین مسئله باعث شده دولت ترکیه در سراسیمگی آشکار از نیروهای ذخیره (تروریست های جیش الفتح) استفاده کند.

انتهای پیام/

http://fna.ir/46MGH3

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات