دیابتی ها بخوانند: مصرف خرما آری یا خیر؟ -آکا

1395/03/28

سایت سلامتمقالات پزشکی و بهداشتی ,مصرف خرما,خواص خرما,انواع خرما,[categoriy] دیابتی ها بخوانند: مصرف خرما آری یا خیر؟

دیابتی ها بخوانند: مصرف خرما آری یا خیر؟ -آکامصرف خرما,خواص خرما,انواع خرما,شیرینی خرما,مصرف خرما برای دیابتی ها,بیماری دیابت,تغذیه بیماران دیابتی,برنامه غذایی افراد دیابتی

آکاایران: دیابتی ها بخوانند: مصرف خرما آری یا خیر؟

آکاایران: دیابتی ها بخوانند: مصرف خرما آری یا خیر؟ ,مصرف خرما,خواص خرما,انواع خرما,[categoriy] دیابتی ها بخوانند: مصرف خرما آری یا خیر؟

بسیاری از افراد علاقه ای به خوردن خرما ندارند، چون فکر می کنند که خرما باعث افزایش سطح قند خون می شود. خوش بختانه مطالعات متعددی تا به امروز ثابت کرده اند که چنین تصوری کاملا اشتباه است.

به گزارش آکاایران: به گزارش آکا ایران به نقل از سلامتیسم، بسیاری از افراد علاقه ای به خوردن خرما ندارند، چون فکر می کنند که خرما باعث افزایش سطح قند خون می شود. خوش بختانه مطالعات متعددی تا به امروز ثابت کرده اند که چنین تصوری کاملا اشتباه است. براساس گزارشی که Nutrition Journal در سال ۲۰۱۱ میلادی ارائه کرد، حتی مصرف خرما (کالری خرما چقدر است؟) برای بیماران مبتلا به دیابت هم مضر نیست.

این مطالعه نشان می دهد که خرما علی رغم قند طبیعی زیادی که دارد، از شاخاص گلایسمیک پایینی برخوردار است و سطح قند خون را بعد از خوردن افزایش نمی دهد. با این حال اگر به بیماری دیابت مبتلا هستید، بهتر است قبل از اضافه کردن خرما به رژیم غذایی حتما با پزشک مشورت کنید.

خرما سرشار از فیبر است که به پایین آوردن سطح کلسترول خون کمک می کند و از ابتلا به چاقی، بیماری قلبی و سرطان کولورکتال جلوگیری می کند. گزارش Critical Reviews in Food Science and Nutrition در سال ۲۰۰۸ میلادی نشان داد که فیبر موجود در خرما، نوعی فیبر نامحلول است که به چربی ها و کلسترول می چسبد و آن ها را از بدن خارج می کند.

گزارش دیگری از Journal of Agricultural and Food Chemistry در سال ۲۰۰۹ میلادی نشان داد که مصرف خرما می تواند سطح تری گلیسیرید را ۸ تا ۱۵ درصد کاهش دهد. کاهش سطح تری گلیسیرید می تواند خطر سخت شدن رگ های خونی و بروز سکته مغزی و حمله قلبی را کم تر کند.
سلامت نیوز

دیابتی ها بخوانند: مصرف خرما آری یا خیر؟

مقالات پزشکی و بهداشتی -

دیابتی ها بخوانند: مصرف خرما آری یا خیر؟
برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "دیابتی ها بخوانند: مصرف خرما آری یا خیر؟ -آکا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات