اختلال در ٥٥ هزار خط تلفن ثابت/رفع مشکلات موبایل تا اذان مغرب

فناوری اطلاعات > ارتباطات - ایسنا نوشت: در پی انفجار لوله گاز در منطقه شهران از بامداد ساعات اولیه امروز ارتباطات این منطقه و برخی مناطق اطراف با دشواری‌هایی همراه شده است.

طی ساعات گذشته مسئولان شرکت‌های مخابرات و ارتباطات سیار با حضور در این منطقه تلاش بر رفع مشکلات موجود در حد توان داشته‌اند.

بیدخام ، مدیر روابط عمومی شرکت مخابرات استان تهران درباره آخرین وضعیت ارتباطی مشترکان این محدوده به ایسنا، گفت: با توجه به حجم حادثه پیش‌بینی می‌‌‌‌‌‌‌شود که حداقل 55 هزار خط تلفن ثابت دچار اختلال شده باشند. البته این اختلالات همه به شکل قطع کامل تلفن نبوده، اما به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حال به نظر مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد 55 هزار نفر از مشترکان تلفن ثابت با اختلالاتی مواجه شده باشند.

وی در خصوص زمان رفع این مشکلات نیز متذکر شد: با توجه به حجم تخریب صورت گرفته نمی‌توان زمان دقیقی را برای حل مشکلات اعلام کرد، اما شرکت مخابرات در تلاش است تا در وهله اول مشکلات مربوط به اورژانس و اماکن پزشکی و مراکز ضروری را برطرف کرده و امکان تماس با این مراکز را مهیا کند. در مرحله بعد نیز بحث ای کی ام بانک‌ها در دستور کار قرار دارد، اما همان طور که اشاره شد هنوز نمی‌توان زمان دقیقی برای رفع این مشکلات پیش‌بینی کرد.

بیدخام در پاسخ به این سوال که آیا تنها محدوده شهران دچار این مشکل شده است؟ اظها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر کرد: علاوه بر منطقه شهران، مناطق کوهسار و تا حدودی کن و خیابان‌های اطراف نیز تحت الشعاع این حادثه قرار گرفته‌‌‌‌‌‌اند.

وی با اشاره به این که از نظر مالی هنوز امکان پیش‌بینی میزان خسارت‌های وارد شده وجود ندارد، از تلاش برای رفع مشکلات در اولین زمان ممکن خبر داد.

 

رفع مشکلات موبایل تا اذان مغرب

سعید عسکری ، مدیر کل ارتباطات همراه اول نیز در خصوص آخرین وضعیت تماس‌های موبایلی ساکنان این منطقه به ایسنا، گفت: از ساعت 4:58 بامداد به دلیل انفجار گاز خطوط انتقال فیبر نوری مرکز شهید کاظمی مخابرات دچار قطعی شده است و ما نیز با توجه به این که ارتباط مشترکان شمال غرب مان از طریق خطوط انتقال فیبر نوری برقرار می شده دچار قطعی‌هایی در این منطقه شده ایم.

وی با اشاره به این که پیش‌بینی می‌‌‌‌‌‌‌شود در این اتفاق خطوط تلفن همراه 500 هزار مشترک همراه اول دچار مشکل شده باشند، خاطر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نشان کرد: اکنون با به کار گیری شیوه های جایگزین شرکت ارتباطات سیار تلاش کرده تا ارتباطات در حد امکان در این منطقه برقرار شود . به همین دلیل به نظر مي‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد مشکل بیش از 350 هزار مشترک برطرف شده باشد.

وی ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داد: برای مابقی مشترکان نیز تلاش‌ می‌‌‌‌‌‌‌شود تا زمان افطار این مشکل برطرف شود. همچنین در حال‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حاضر مشترکان می‌توانند از طریق رومینگ ملی و اتصال به شبکه اپراتورهای دیگر مکالمات خود را انجام دهند.

عسکری همچنین یادآور شد: برای مکالمات موبایلی دسترسی به شبکه‌های اپراتورهای دیگر از طریق رومینگ هزینه ای به دنبال نخواهد داشت.

وی در ارتباط با دسترسی مشترکان همراه اول به اینترنت اپراتورهای دیگر از طریق رومینگ، خاطر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نشان کرد: در این بخش بر اساس تعرفه های در نظر گرفته شده برای رومینگ دیتا مشترک ملزم به پرداخت هزینه می‌‌‌‌‌‌‌شود. البته با توجه به بالا بودن این درخواست های رومینگ به شبکه های اپراتورهای دیگر ممکن است اپراتورهای مختلف رومینگ اینترنت خود را باز نگذاشته باشند.


5656

 

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "اختلال در ٥٥ هزار خط تلفن ثابت/رفع مشکلات موبایل تا اذان مغرب" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات