علم‌الهدی: نظامیان آمریکا هم از ما می ترسند

خبرگزاری تسنیم:‌ امام جمعه مشهد گفت: انقلابی فردی است که می‌خواهد با یک سلسله عصبانیت کار پیش ببرد و سوء استفاده کند؟ نه، انقلابی اصول انقلاب را باور دارد و در اجرای این اصول مشارکت دارد.

آیت الله علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه مشهد اظهار داشت: نکته قابل تامل برای ما این است که فرمایشات مقام معظم رهبری در روزهای اخیر یک فرمایشات جدی، اصولی و قطعی بود، برادران و خواهران برخورد ما با فرمایشات مقام معظم رهبری نباید برخورد با کلام یک رهبر تحت عنوان موعظه و نصیحت باشد.

وی گفت: برخورد ما باید با فرمایشات مقام معظم رهبری، برخوردی دوبعدی باشد، بعد نخست شناخت آن چیزی است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند و بعد دوم تکلیف و دستور و فرمان است و این هم برای مردم است و هم برای دولت و مجلس. اینها تعیین تکلیف است و تنها یک موعظه نیست.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: ایشان فرمودند کشور امروز در یک موقعیت خاص و در شرایط ویژه است؛ این یعنی چه؟ موقعیت خاص چیست؟ دشمنی آمریکا یا روابط خارجی و یا مشکلات اقتصادی داخل کشور و یا بیداری اسلامی منطقه و اوضاع خاص آن؟ کدام یک عامل موقعیت خاص است؟.

آیت الله علم الهدی افزود: روزی که انقلاب ما به پیروزی رسید دست آمریکا از این کشور قطع شد اما این مسئله ما نیست، مسئله ما و آمریکا مسئله حیات آمریکا در حیات استکباری است، امروز این نیست که ما در خط استکبارستیزی با آمریکا مبارزه می‌کنیم چون دشمنی از ناحیه آنها است و حیات آنها بستگی به براندازی ما دارد.

وی تصریح کرد: 37 سال قبل آمریکا کشوری را از دست داد و یک نقطه سوق الجیشی را از دست داد و امروز زندگی و حیاتش به نبود این نظام بستگی دارد، این موقعیت خاصی که مقام معظم رهبری می‌فرمایند این موقعیت است. در این 37 سال تهدیدات آمریکا چهار دوره داشته است.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: دوره اول دوره خشونت بود که با جنگ و ترور و کودتا همراه بود؛ در تمام این تقابلات امام بزرگوار ما به نحوی مسئله را مدیریت کردند که ایران در عرصه نظامی و برخورد خشن به صورت یک قدرت بازدارنده برای آمریکا مطرح شد.

وی افزود: در چند سال قبل در دوران ریاست جمهوری بوش، وقتی وی می‌خواست فرمان حمله نظامی به ایران را صادر کرد افسران نظامی آمریکایی بوش را قانع کردند که حمله نظامی علیه ایران بازدارنده به نفع ما نیست و هزینه سنگینی باید بدهیم که نمی‌ارزد.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه بازدارندگی ما حتی نظامیان آمریکا را از ما ترسانده است گفت: دوره دوم تهدید آمریکا، منزوی سازی سیاسی ما بود که این دوره، دوره دولت سازندگی و اصلاحات بود و در این دوره آمریکا تلاش داشت از سویی انقلاب ما را مهار کند و ارزش‌ها را دگرگون سازد و نظام ما غیرانقلابی شود.

وی گفت: در این دوره شاهد صمیمیت مضر خطرناک با دولت عربستان بودیم، توسعه اقتصادی با الگوی غربی و توسعه سیاسی با الگوی لیبرال دموکراسی دو تبر بر دوطرف ستون انقلاب بود و اینها توطئه آمریکا برای مهار انقلاب بود و از طرفی منزوی سازی سیاسی را نیز دنبال می‌کردند، و از آن طرف محور شرارت هم خوانده شدیم. اگر قهرمان آفرینی این رهبر نبود با برخوردی که این دولتها کردند این انقلاب از بین رفته بود.

آیت الله علم الهدی افزود: ملت های جهان که ما را تکریم می‌کنند بخاطر اصول ما است، دوره سوم تحریم اقتصادی بود و هنوز ادامه دارد و با تحریم اقتصادی خواست ما را به زبونی و ضعف و تسلیم وابدارد که باز مقام معظم رهبری با طرح ابتکاری اقتصاد مقاومتی اصرار دارند در این عرصه هم آمریکا مهار شود.

وی گفت: مسئولان و مردم باید اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و دروازه مملکت روی قاچاق بسته شود و تولید به راه بیفتد. این سه دوره بود، آمریکا وارد دوره چهارم تهدید شده است و این همان شرایط خاص است. دوره چهارم تهدید این است که انقلابی بودن و انقلابیون را در کشور استحاله کند.

آیت الله علم الهدی گفت: آمریکا دنبال استحاله انقلابیون به ویژه در نهادهای قوی است، انقلابی کیست؟ انقلابی فردی است که می‌خواهد با یک سلسله عصبانیت کار پیش ببرد و سوء استفاده کند؟ نه، انقلابی اصول انقلاب را باور دارد و در اجرای این اصول مشارکت دارد.

وی بیان کرد: آمریکا با شعار و تظاهرات ما کار ندارد و می‌خواهد باور را تضعیف کند؛ می‌خواهد ما مشارکت در انقلاب نداشته باشیم و این قدر روی حجاب و امر به معروف تاکید نکنیم. اگر این گونه شود و انقلابیگری استحاله شود راهبردهای رهبری دیگر اجرایی نمی‌شود. مقام معظم رهبری وقتی می‌گویند شرایط خاص یعنی این.باید در این موضع هم آمریکا را ناکار کنیم زیرا این آخرین تیر ترکش آمریکایی‌ها است.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "علم‌الهدی: نظامیان آمریکا هم از ما می ترسند" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات