پاسخ کری به درخواست حمله به سوریه

خبرآنلاین: جان کری وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: اظهارنظر داخلی درباره سوریه که توسط بیش از 50 دیپلمات آمریکایی امضا شده، یک بیانیه مهم است.

جان کری تصریح کرد: زمانی که به واشنگتن بازگردم، درباره این مساله مذاکره و گفتگو خواهم کرد.

وی افزود: این یک بیانیه مهم است و من خیلی زیاد به این روند احترام می گذارم. من این فرصت را خواهم داشت که زمانی که به واشنگتن بازگردم، با این افراد مذاکره و گفتگو کنم.

بیش از 50 دیپلمات‌های وزارت خارجه آمریکا در یک اظهارنظر داخلی به شدت از سیاست‌های دولت باراک اوباما رئیس‌ جمهوری این کشور درقبال سوریه انتقاد کرده و خواستار حمله نظامی علیه دولت سوریه و مواضع ارتش این کشور شده‌اند.

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: این اظهارنظر انجام حملات نظامی علیه دولت سوریه در سایه فروپاشی نسبی آتش‌بس توافق شده را پیشنهاد داده است.

این دیپلمات‌ها مدعی هستند: دولت سوریه به نقض آتش‌بس در کشور ادامه می‌دهد و این موضوع تلاش‌های دیپلماتیک را بی‌فرجام می‌کند؛ بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه بدون آنکه احساس فشار کند پای مذاکره با معارضان میانه‌رو نمی‌نشیند. بمباران و استفاده از بمب‌های بشکه‌ای علیه غیرنظامیان ادامه دارد و این موضوع خود ریشه بی‌ثباتی در سوریه و منطقه است.

در همین راستا، یک مقام مسئول آمریکایی، که از محتوای این اظهارنظر مطلع است، اعلام کرد، کاخ سفید همچنان با هرگونه مداخله نظامی در سوریه مخالفت می‌کند. این اظهارنظر داخلی هرگز موضع دولت اوباما را تغییر نمی‌دهد و تمرکز اوباما را از جنگ علیه تهدید مستمر و فزاینده یعنی داعش بر هم نمی‌زند.

از سوی دیگر، جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز پنجشنبه بدون آنکه اظهار نظری در مورد محتوای این یادداشت داخلی بکند، آن را تائید کرده‌ است.

کربی اعلام کرد: ما از اظهارنظرِ نوشته شده در کانال ابراز مخالفت در رابطه با سوریه واقف هستیم. مقام‌ها در حال بررسی این یادداشت هستند.

کارکنان وزارت خارجه می‌توانند از طریق این کانال ابراز مخالفت بدون آنکه نگران تبعاتی باشند، نظر خود را بیان کنند.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "پاسخ کری به درخواست حمله به سوریه" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات