وضعیت مبهم سرمربی تیم ملی نوجوانان

خبرگزاری فارس: تیم ملی نوجوانان در وضعیت مبهمی به سر می‌برد و به نظر می‌رسد مسئولان کمیته جوانان و فدراسیون فوتبال هیچ برنامه خاصی برای آینده این تیم در نظر ندارند.

تیم ملی نوجوانان کمتر از 3 ماه دیگر باید از 25 شهریور در چارچوب رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف رقیبان خود برود تا در میان 16 تیم حاضر در این مسابقات برای قرار گرفتن بین 4 تیم اول جهت کسب سهمیه جام جهانی تلاش کند. ایران در گروه اول این مسابقات با هند، عربستان و امارات هم‌گروه است و کار سختی برای رسیدن به جام جهانی دارد.

در شرایطی که اکثر حریفان در حال تدارک مناسب جهت حضور در این مسابقات هستند و در دیدارهای تدارکاتی حاضر می‌شوند تیم ملی نوجوانان ایران وضعیت بسیار عجیبی دارد و اصلا معلوم نیست تیم ملی نوجوانان ایران چه می‌کند.

روز 19 خرداد در شرایطی که حمید علیدوستی در ایران حضور نداشت و همراه به  خانواده به مسافرت خارج از کشور رفته بود، خبری مبنی بر برکناری او از هدایت تیم ملی نوجوانان مطرح شد.

بعد از این اتفاق مسئولان کمیته جوانان و کمیته فنی یکی دو روزی از دسترس خارج شدند و هیچ صحبتی در این مورد مطرح نکردند. تا اینکه فریدون معینی سرپرست کمیته جوانان در مصاحبه‌ای اعلام کرد از روند آماده‌سازی تیم ملی نوجوانان و پیشرفت بازیکنان رضایت نداشتند و تصمیم به تغییر کادر فنی گرفتند.

خبر برکناری علیدوستی در شرایطی اعلام شده که هنوز هیچ اعلام رسمی در این مورد صورت نگرفته است. سایت فدراسیون فوتبال هنوز  هیچ خبر رسمی در این مورد روی خروجی خود قرار نداده و رئیس و دبیرکل فدراسیون هم در مصاحبه‌های خود اظهار نظری در این مورد نداشتند.

فرصت 20 روزه برای انتخاب مربی جدید!

نوع برکناری و قطع همکاری با علیدوستی با توجه به اینکه او در ایران حضور نداشته، امری غیر حرفه‌ای است که انتقادات زیادی به آن وارد است اما تعلل کمیته جوانان برای انتخاب مربی جدید و اظهار نظرات متناقضی که در این مورد انجام می‌شود نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند.

یک هفته از برکناری علیدوستی می‌گذارد و معینی در مصاحبه‌های اخیر خود اعلام کرده که 2 هفته دیگر سرمربی جدید را انتخاب می‌کنند. بدین ترتیب 20 روز تیم ملی نوجوانان ایران بدون سرمربی بوده است. در این شرایط مربی جدید تنها 80 روز فرصت آماده‌‌سازی خواهد داشت تا تیم خود را برای دیدار با رقیبانی که بازیکنانشان شاید از سنین 10-11 سالگی کنار هم بوده‌اند آماده کند.

اظهارنظرهای متناقض در مورد گزینه‌های مربیگری

همچنین در مورد گزینه‌های این تیم هم حرف‌های متناقضی زده می‌شود. یک روز مهدی‌ مهدوی‌کیا گزینه هدایت این تیم معرفی می‌شود که پیشنهاد کمیته جوانان را نپذیرفته و روز دیگر کمیته فنی می‌گوید بحث پیشنهاد به مهدوی‌کیا مطرح نبوده و او برای اینکه جهت برگزاری اردو در آلمان اعلام آمادگی کند در فدراسیون حضور یافته است!

در این بین تنها چیزی که مشخص است تیم ملی نوجوانان اسیر بی برنامگی و بد سلیقگی شده است. تیم ملی نوجوانان که در سال 2013 توانست در جام جهانی بدرخشد و به مرحله یک چهارم نهایی برسد این روزها دچار سردرگمی شده است.

مسئولان کمیته جوانان و فنی اگر دلیل برکناری علیدوستی را چیزی به جز نتیجه‌گرایی اعلام می‌کنند و می‌گویند آنها پیشرفتی در بازیکنان نداده‌اند، در طول 80 روز انتظار چه معجزه‌ای از سرمربی جدید دارند؟ آیا آنها بعد از 18 ماه امروز به این نتیجه رسیدند که تیم ملی نوجوانان پیشرفتی نداشته است؟ چرا این تصمیم چند ماه زودتر گرفته نشد تا فرصت کافی برای مربی جدید برای آموزش صحیح و آماده کردن تیم جهت حضور در مسابقات وجود داشته باشد؟

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "وضعیت مبهم سرمربی تیم ملی نوجوانان" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

تبلیغات