تحریک برای برگزاری تجمع علیه دولت

خبرگزاری ایرنا: صالحی امیری مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه برخی دنبال شکاف بین دولت و نظام هستند، گفت: دولت و نظام یکی هستند و تفکیک و تلاش برای شکاف بین آنها انحراف است و تخریب دولت در حقیقت تخریب نظام است.

اهم سخنان وی در جلسه شورای اداری استان قم از این قرار است:

*مردم به سبد زندگی و مطالبات خود نگاه می کنند کاری ندارند که مجلس، دولت و یا قوه قضائیه اهداف آنها را تامین کرده باشد، بنابراین ما نباید تفکیکی بین دولت و نظام داشته باشیم.

* یکی از اهداف دولت روحانی، مساله ثبات و آرامش است برخی به دنبال به حاشیه بردن دولت هستند ولی دولت وارد حاشیه نمی شود. در مناقشه و اختلاف مشکل مردم حل نمی شد عده ای ممکن است از راه مناقشه به نوایی برسند ولی برای مردم نان نمی شوند.

* در دولت قبل رئیس دولت در مجلس شورای اسلامی در انظار عمومی علیه رئیس قوه دیگر افشاگری کرد و انگ زنی، تخریب و اتهام نقل مجلس شده بود، اینها همه نتیجه سویی برای کشور داشت. شاید برخی افراد سوء نیت نداشته باشند ولی به کشور لطمه وارد می شود،
مردم دچار اغتشاش ذهنی خواهند شد.

* رهبر معظم انقلاب یک نگهبان هوشمند در همه عرصه ها برای نظام است، ایشان با صراحت و صداقت مسائل را بیان می کنند و فرمایشات ایشان نیز برای دولت فصل الخطاب است، اعتقاد ما به رهبری و مقدسات عمیق است ولی این دولت  از مقدسات برای حیات خود سوء استفاده نمی کند.

* همه ما صف وزرای دولت را در روزهای پنجشنبه آخر هفته در قم برای دیدار با علما و مراجع تقلید را می بینیم ولی هیچ کدام از این افراد از شهرت علما و مرجعیت برای پیشبرد اهداف خود سوء استقاده نمی کند، این انحرافی بود که ما در گذشته به آن معترض بودیم.

* رئیس جمهور متعلق به هیج حزب و جناحی نیست و این نکته مهمی است.

* امروز قدرت نرم حرف اصلی را می زند و این به معنای نفی قدرت سخت نیست، در گذشته منابع قدرت تانک و توپ بود ولی امروز قدرت نرم تعیین کننده است و رسانه ها از کانون قدرت نرم هستند.

دیپلماسی از ابزارهای قدرت نرم است. اگر از طریق مذاکره و تعامل منافع ملی را تامین کنیم چه نیازی به تقابل وجود دارد؟ در گذشته یک دولت فکر می کرد از طریق تقابل به هدف خود می رسد ولی در حقیقت نه تنها نرسیده است بلکه کشور را در شرایط سختی قرار داد.

*بیش از تحریم، مساله تهدید برای کشور مشکل ساز شده بود، درعرصه بین الملل وضعیت خوبی نداشتیم جوانان ما را در دانشگاه ها ثبت نام نمی کردند، تجار ما را نمی پذیرفتند، ولی دولت یازدهم در چارچوب خطوطی که رهبر معظم انقلاب تعیین کرده بود دنبال پاره کردن این زنجیر بود.

* برخی اصرار دارند که بگویند مقامات عالی نظام در جریان نیستند، در حالی که رهبر معظم انقلاب جزئیات مسائل را می دانند و ازپشت تریبون دستوراتی را در مورد جزئیات به آقای صالحی دادند.

* این درست نیست که دولت همیشه از مشورت  های رهبری برای رسیدن به اهداف خود خرج کند، ما باید سپر رهبری شویم نه رهبر انقلاب را سپر خود قرار دهیم، اگر حسن و کار خوبی صورت می گیرد برای ملت و رهبری است اگر اشکالی است برای دولت می باشد و ما به این مساله اعتقاد داریم.رهبر معظم انقلاب بارها صحت، سلامت و امین بودن تیم مذاکره کننده هسته ای را تایید کردند.

* برخی اعضای کابینه ماند اسحاق جهانگیری می گفتند بعد از انقلاب و جنگ چنین شرایط سختی را ندیده بودیم، درهمین وضعیت برخی به بازنشستگان نیروهای مسلح پیامک داده بودند که حقوق به شما نمی دهند بیاید تجمع کنید. آیا این درست است که مردم را تحریک به تجمع کنیم؟، اصلی که از اساس دروغ بود، حقوق بازنشستگان بعد از چند روز پرداخت شد.

*جهت گیری دولت در عرصه سیاسی، اقتصادی، داخلی و خارجی صحیح است، ما به جای فریب مردم و کارهای روزمره جهت جلب رضایت لحظه ای مردم، دنبال کارهای بلند مدت هستیم، ما می توانستیم با 700میلیارد دلار زیرساخت های کشور  را بهتر اداره و حتی بخشی را پس انداز و در صندوق ذخیره ارزی داشته باشیم.

*دولت یازدهم امروز با دو چالش عمده مواجه است یکی پاسخ به چالش های گذشته و دیگری نیازهای روز است. باید با تلاش سنگین بتوانیم این مشکلات را رفع کنیم، ما کشور را در شرایط بسیار سخت تحویل گرفتیم و اگر دقایقی از این وضعیت برای مردم تبیین شود باعث تکدر جدی آنها خواهد شد.

* بی اخلاقی مشکل اصلی کشور است و اگر بستر اخلاق در جامعه درست شود سایر مسائل نیز برطرف و سامان پیدا می کند.

* مهمترین رکن بقای نظام جمهوری اسلامی گردش قدرت است. گاهی برخی در عرصه های رقابت سیاسی به مردم به نوعی القاء می کردند که ما کاندیدای خاص هستیم ولی رهبر انقلاب فرمود هر کس از فیلتر شورای نگهبان عبور کند، مورد تایید نظام است. در نظام جمهوری اسلامی هیچ کس نمی تواند بگوید من هستم و دیگران نباشند، این گردش قدرت به صورت مداوم به نظام سیاسی ایران حیات و بقا داده و خواهد داد. در سال 92 باور واقعی همه ما این بود که رهبر معظم انقلاب اجازه هیچ دخل و تصرفی را در آرای مردم نخواهد داد و اراده رهبر معظم انقلاب در  سال 92 با لبیک ملت ایران پیروز شد.

*باید در کنار شمارش آرا به مطالبات مردم که از درون صندوق ها شنیده می شود پاسخ مثبت داده شود.

*اصل مهم سعه صدر، تحمل مخالف و مدارا است و دولت  این اصل را به صورت جدی در سرلوحه کار خود قرار داده و باور دارد کسانی دیگری هم در این نظام هستند و حق دارند. ما باید اصل تنوع را به رسمیت بشناسیم وگرنه این نظام با این اهداف عالی، به مقصد نمی رسد ما نباید خود را سواره و دیگران را پیاده بپنداریم و شهروند درجه دوم نیز در کشور نداریم.

*هیچ کس نسبت به نقد مشکلی ندارد ولی تخریب چیز دیگری است، نقد با هدف خیرخواهانه و از روی دلسوزی است ولی تخریب با هدف انتقام جویانه است.  ما می گوییم هر دولتی
نقد نشود فاسد می شود ولی تخریب مانند موریانه است که نظام را با چالش مواجه می کند،
بنابراین باید در چارچوب مطالبات مردم حرکت کرد.

* خیلی ها دنبال بردن دولت به حاشیه هستند  و این چیزی جز اتلاف وقت نیست، بازی باید جوانمردانه و با حفظ اصول اخلاقی باشد و ما نباید وارد فضا و مرزهای غیراخلاقی شویم وگرنه در گفتار و عمل دچار تعارض خواهیم شد. در محیط انگ زنی، انتقام و تخریب، توسعه شکل نمی گیرد و استراتژی اول دولت در سال 95 توجه به اقتصاد مقاومتی آن هم در عمل است نه در شعار.
بخشی از اقداماتی که در گذشته صورت گرفت توهین به ارکان نظام بود.

* برخی شبهه می کنند که محراب، سخنرانی و مسجد کارکرد خود را از دست داده ولی اینگونه نیست و باید از ظرفیت آنها در اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.  اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت کشیدن و اینکه در خانه سبزی بکاریم و یا مرغ پرورش دهیم نیست، اقتصاد مقاومتی برون زا، درون گرا و دارای شاخص های مهم است.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "تحریک برای برگزاری تجمع علیه دولت" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات