روسیه به ناتو هشدار داد

روسیه اعلام کرد: فعالیت نظامی ناتو و شرکای آن در دریای سیاه هرگز بدون پاسخ باقی نمی ماند.

خبرآنلاین: روسیه اعلام کرد: فعالیت نظامی ناتو و شرکای آن در دریای سیاه هرگز بدون پاسخ باقی نمی ماند.

الکساندر گروشکو  نماینده دائم روسیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: « ما فعالیت نظامی ناتو در دریای سیاه و عضویت احتمالی اوکراین و دیگر کشورها را با دقت پیگیری می کنیم. پر واضح است که این فعالیت ها از سوی ما بدون پاسخ باقی نخواهد ماند و واکنش روسیه با هدف تضمین امنیت مرزهای جنوبی صورت می گیرد.»

گروشکو درباره تصمیماتی که وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو درباره تقویت حضور در کشورهای حوزه بالتیک و لهستان اتخاذ کردند افزود: « ناتو با این تدابیر و تصمیماتی که اتخاذ کردند اصرار بر شیوه و موضع ثابت خود را نشان دادند.

وی گفت: همه اعضای ناتو به خوبی می دانند چنین اقداماتی ممکن نیست از سوی روسیه بدون پاسخ گذاشته شود زیرا به طور مستقیم منافع امنیتی و قانونی ما را تهدید می کند.»

وی اظهار داشت: واکنش ما به تصمیم وزیران دفاع کشورهای ناتو در خصوص استقرار ادواری نظامیان در کشورهای استونی ، لتونی ، لیتوانی و لهستان منفی خواهد بود. ما تفاوتی بین استقرار دایم و اداوری این نیروها نمی بینیم.

گروشگر گفت: این اقدامات ناتو باعث بحرانی شدن اوضاع امنیتی منطقه می شود و عملا مرکز و شرق اروپا را به میدان مقابله نظامی تبدیل خواهد کرد و این چیزی است که ما قطعا به آن نیاز نداریم. ما معتقدیم که این منافع و مصالح اساسی کشورهای شرق اروپا را تامین نمی کند.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "روسیه به ناتو هشدار داد" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات