شاهد موج واردات میوه هستیم / دولت با واردات و قاچاق میوه برخورد جدی کند

95/03/28 - 00:05

شماره: 13950327000204

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/QXHUES کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران گفت: امروز شاهد موج واردات میوه هستیم و دولت باید با واردات و قاچاق میوه برخورد جدی کند.

خبرگزاری فارس: شاهد موج واردات میوه هستیم / دولت با واردات و قاچاق میوه برخورد جدی کند

حسین مهاجرانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شمال استان تهران در مورد وضع بازار میوه و تره‌بار اظهار داشت: بازار میوه و تره‌بار در سال 95، دوران شگفت‌زدگی را سپری کرد.

وی تصریح کرد: قیمت میوه در سال 95 افت بسیار زیادی داشت و در تاریخ بازار میوه و تره‌بار این درصد کاهش قیمت میوه بی‌سابقه بود.

مهاجرانی با تأکید بر اینکه با وجود بارش‌های شدید و سیل در بیشتر مناطق کشور در فصل بهار، خوشبختانه درصد کمی از تولیدات کشاورزی در کشور تخریب شده است، اضافه کرد: سال پرباری را پیش رو داریم.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران با اشاره به اینکه محصولات شهریار در استان تهران اندوخته شش ماهه برای تأمین بازار میوه و تره‌بار کشور در آینده است، اظهار داشت: شهریار از قطب‌های مهم در تولید محصولات کشاورزی نه‌تنها در استان تهران، بلکه در کشور محسوب می‌شود.

مهاجرانی شهریار، ساوه و اسلام‌شهر را در کنار فیروزکوه و دماوند از پایگاه‌های تولید محصولات کشاورزی و تأمین‌کننده نیاز بازار معرفی و تصریح کرد: سیب منطقه جابان در شهرستان دماوند برند کشوری است؛ ولی متأسفانه این اندوخته در حاشیه قرار دارد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران واردات میوه خارجی و قاچاق میوه را سمی کشنده برای تولید داخلی دانست و اضافه کرد: از نمونه‌های بارز این امر، فدا شدن سیب دماوند به خاطر واردات سیب فرانسوی است؛ در صورتی که کیفیت سیب دماوند قابل قیاس با سیب فرانسه نیست.

مهاجرانی اظهار داشت: متأسفانه هنوز شاهد موج واردات میوه خارجی و قاچاق آن در داخل کشور و تزریق به بازار داخلی و منزوی شدن تولید ملی هستیم و دولت باید برخورد جدی با این پدیده داشته باشد.

انتهای پیام/67018/صا20

http://fna.ir/QXHUES

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات