کیانوش رستمی پس از نقره ای شدن مدال در المپیک/ حس خوبی دارم،انگار که تازه روی سکو رفته ام

ورزش > دیگر ورزشها - رستمی را حالا باید صاحب مدال نقره در المپیک دانست.

مرتضی رضایی - خبرگزاری خبرآنلاین؛صبح پنج شنبه بود که خبر رسید فدراسیون جهانی وزنه برداری اسامی 10 ورزشکار دوپینگی این رشته را اعلام کرده است که در بین آنها اسم «آپتی آخادوف» وزنه‌بردار روس تبار اهل چچن در دسته 85- کیلوگرم نیز دیده می‌شود.

انتشار این خبر برای ایرانی ها اهمیت ویژه ای داشت.آخادوف در المپیک 2012 لندن بالاتر از کیانوش رستمی به مدال نقره رسید و همان زمان حسرت را به دل خیلی ها گذاشت.حق کیانوش واقعا مدال برنز نبود و حالا و پس از گذشت 4 سال رنگ مدال او به نقره تغییر کرد.شاید این اتفاق برای خیلی ها تازگی نداشته باشد اما برای خود رستمی لذت همان روی سکو رفتن را دارد:«انگیزه ام دو برابر شده و حالا با چند برابر انگیزه وزنه می زنم.»

خبر دوپینگ آخادوف شوک بزرگی را به وزنه برداری وارد کرد.البته خوبی اش برای شما این بود که به مدال نقره المپیک رسیدید.

من وقتی این خبر را شنیدم واقعا از اینکه مدال نقره به من رسیده است خوشحال شدم.

4 سال از المپیک لندن گذشته است و حسی که آن زمان می توانستید داشته باشید را نباید الان داشته باشید.

یک چیزی بگویم؟باور کنید حس و انگیزه من پس از شنیدن این خبر بیشتر از المپیک است.انگار که همین حالا روی سکو رفته ام.این اتفاق باعث می شود که بیشتر از گذشته تلاش کنم.واقعا برای مردم ایران خوشحالم.بدون شک آنها هم افتخار می کنند که ورزشکار کشورشان به حقش رسیده است.به هر حال این نقره خیلی چیزها را ثابت کرد.

الان اگر با آخادوف حرف بزنی به او چه می گویی؟

اتفاق دیشب با او صحبت می کردم.راستش برای آخادوف خیلی ناراحتم.او و ایلیا از دوستان صمیمی من هستند.وقتی شنیدم که این اتفاق افتاده کلی ناراحت شدم.به هر حال او هم برای حضور در این مسابقات زحمت کشیده بود.فکر می کنم هر ورزشکاری اگر در مسابقات جهانی و المپیک با آگاهی شرکت نکند برایش مشکل ساز می شود.

این مدال را تقدیم به چه کسی می کنی؟

تقدیم به همه مردم ایران.آنها همیشه به من کمک کرده اند و همشه با دعاهایشان باعث شده اند تا من افتخارات زیاد را کسب کنم.

الان مدال شما در المپیک تبدیل به نقره شده است.فرق بین پاداش و نقره خیلی است.توقع دارید که...

من حرفم چیز دیگری است.همه از کیانوش رستمی توقع دارند.من رکورد دنیا را شکستم اتفاقی نیفتاد و خیلی ها بی تفاوت از کنار رستمی گذشتند.الان مدال نقره برای من شده است باز هم خیلی ها بی تفاوت از کنار این عبور خواهند کرد.آیا نباید خود مسئولان به فکر باشند؟ باور کنید از کنار واقعیت ها نمی شود گذشت.شک ندارم که مسئولان کشور ما به درستی فکر می کنند اما همه باید این را بدانند که المپیک مهمترین رویداد ورزشی جهان است و آنقدر برای کشورها اهمیت دارد که سیاست را هم وارد ورزش می کند.من انتظارات زیادی ندارم فقط باید حمایت شوم.

حرف خاصی مانده که بخواهی آن را مطرح کنی؟

خدا را شکر می کنم که به من قدرت داد تا بتوانم رکورد جهان را بشکنم.من دارم برای المپیک تلاش می کنم اما توقع دارم که حواس مسئولان به ورزشکاران هم باشد.

251 41

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات