اعتراض کارگران شهرداری منطقه 4 اهواز / بازداشتی‌ها آزاد نشدند

شماری از کارگران شهرداری اهواز با تجمع مقابل شهرداری منطقه 4 اهواز خواهان آزادی همکاران تازه بازداشت شده خود شدند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، این تجمع دیروز چهارشنبه (26 خرداد ماه) مقابل ساختمان شهرداری منطقه 4 اهواز درحالی انجام شده که تا امروز خبری از آزادی کارگران بازداشت شده نیست.
 
به نقل از کارگران شهرداری منطقه 4 اهواز گفته می شود همکارانشان پس از یک روز بازداشت موقت در کلانتری روز سه شنبه به زندان سپیدار اهواز منتقل شده‌اند.

 
به گفته آنان  از آن جهت که همکاران بازداشت شده آنان با سایر زندانیان با جرائم مختلف در زندان سپیدار نگهداری می‌شوند؛ آنها نگران امنیت جانی همکارانشان هستند.

اعتراض کارگران شهرداری منطقه 4 اهواز / بازداشتی‌ها آزاد نشدند
 
دبیر خانه کارگر اهواز در رابطه این ماجرا به ایلنا می‌گوید: باوجود آنکه تشکل متبوعش از روز دوشنبه که در جریان این بازداشت قرار گرفته؛ پیگیر وضعیت این کارگران بوده است، اداره کل کار استان خوزستان نسبت به بازداشت کارگران شهرداری اهواز بی‌توجه است.
 
او گفت: طی چند ماه که کارگران شهرداری اهواز بویژه کارگران منطقه 4 مرتبا برای وصول مطالبات صنفی خود دست به اعتراض صنفی می‌زنند ما شاهد هیچ واکنشی از سوی اداره کل کار استان نبوده‌ایم.
 
به اعتقاد وی اعتراض  صنفی کارگران شهرداری اهواز صرفا به خاطر مطالبات معوقه دو ماه گذشته آنان صورت گرفته ودر این بین  زندانی کردن کارگران نتیجه ای جزء تشدید اعتراضات کارگران شهرداری  ندارد.
 
او در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه از شهرداری اهواز انتظار داشتیم بجای شکایت  از کارگران به تعهدات مالی خود در قبال آنان عمل می کرد افزود:از مسئولان استانی بویژه مدیر کل کار استان خوزستان می خواهم برای پیگیری موضوع بازداشت 20 تن از کارگران شهرداری اهواز ومشکلاتی که منجر به گسترده شدن اعتراض کارگران  در استان می شود اقدام کنند.

منبع: ایلنا

انتهای پیام/

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "اعتراض کارگران شهرداری منطقه 4 اهواز / بازداشتی‌ها آزاد نشدند" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات