دستاوردهای میدانی کُردها، سبب تغییر مواضع اردوغان در قبال بشار اسد خواهد شد

95/03/27 - 23:41

شماره: 13950327001051

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/WRF7XZ کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

خبرگزاری رویترز با اشاره به پیشروی نیروهای کرد در شمال سوریه و در امتداد نوار مرزی ترکیه نوشت که این موضوع رئیس‌جمهور ترکیه را مجبور خواهد کرد که مواضع خود را در قبال سوریه و بشار اسد تغییر دهد.

خبرگزاری فارس: دستاوردهای میدانی کُردها، سبب تغییر مواضع اردوغان در قبال بشار اسد خواهد شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، پیشروی نیروهای کُرد با حمایت آمریکا در شمال سوریه منجر به تقویت مواضع این نیروها در امتداد نوار مرزی ترکیه با سوریه شده است.

روزیترز در تحلیلی با اشاره به این تحولات شمال سوریه می‌نویسد، با وجود اینکه «رجب طیب اردوغان» در ترکیه قدرت مطلق بوده و از منتقدان سرسخت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه است، ولی تحلیلگران معتقدند که تغییر در شرایط میدانی سوریه، اردوغان را مجبور خواهد کرد که لحن تهدید آمیز خود را تغییر دهد.

به نوشته این خبرگزاری، از انجایی که برکناری بشار اسد منجر به تقویت موضع کردها در سوریه خواهد شد، مقامات ترکیه مجبور خواهند شد در مورد سیاست‌های خود در قبال سوریه تجدید نظر کنند.

رسانه مطرح غربی در ادامه افزود ترکیه بیم آن دارد که سیطره نیروهای دموکراتیک سوری، باعث تشدید درگیریهای نیروهای پ‌ک‌ک با نیروهای دولتی ترکیه شود؛ نیروهایی که از نظر ترکیه تروریسم به شمار می‌روند و نزدیک به 30 سال است که ترکیه با آن‌ها وارد جنگ شده است.

انتهای پیام/

http://fna.ir/WRF7XZ

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات