گلایه های یک شهروند/ چرا وقتی کاری انجام نمی شود، شهرداری سامانه 1888 و 137 را جمع نمی کند؟

جامعه > مشکلات مردم - یک شهروند در تماس با سرویس مشکلات مردم گزارشی از پیگیری یکی از مشکلات مردم جنوب غرب تهران را بیان کرد و در پایان هم به شهرداری تهران پیشنهاد داد سامانه های مردمی 1888 و 137 را به دلیل عدم کارایی، تعطیل کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سامانه های نظارت مردمی 137 و بازرسی شهرداری با شماره 1888 برای ارتباط شهروندان با مدیریت شهری به وجود آمده اند. این ارتباط که از دوره شهردار شدن محمدباقر قالیباف شکل گرفته، باعث افزایش رضایت مردم در برهه ای از عملکرد خود شده و همین افزایش رضایتمندی امروز تبدیل به مطالبه شهروندان از شهرداری شده است.
اکنون شهروندان انتظار دارند مشکلاتی که به 137 یا 1888 می گویند در اسرع وقت رسیدگی شود، در غیر این صورت نارضایتی از عملکرد این دو سامانه، افزایش می یابد.
یکی از شهروندان در این باره به سرویس مشکلات مردم گفت: حدود یک ماه است مشکل روکش آسفالت خیابان محل زندگی خود را با سامانه 137 در میان گذاشتم. این سامانه عملیاتی است و باید کار مردم را راه بیندازد. بالای سر این سامانه نیز یک سامانه نظارتی دیگر به شماره 1888 وجود دارد که متصل به بخش بازرسی شهرداری است. درست مانند سامانه 110 که فوریتهای پلیسی است و سامانه 197 هم برای نظارت مردمی به پلیس است. ولی متاسفانه پس از مدتها پیگیری، 137 جواب داد امکان ترمیم روکش آسفالت خیابان وجود ندارد چون سازمان آبفا مشغول کار است. این در حالی است که سازمان آب و فاضلاب ماهها پیش کار خود را در منطقه تمام کرده. جای تاسف اینجاست که سامانه 1888 که قاعدتا برای بازرسی و نظارت است نیز عین جواب 137 را می دهد.
این شهروند در ادامه گلایه اش از شهرداری گفت: لکه گیری آسفالتهایی که پیمانکاران در سنوات گذشته کرده اند، خواسته مردم است. آسفالتها در خیابان نشست کرده و باعث می شود خودروی مردم هنگام تردد خراب شود. ولی با وجود پیگیری هایی که از طریق سامانه 137 کرده ایم هیچ اتفاقی نیفتاده.
مخاطب سرویس مشکلات مردم، منطقه خیابان مورد اعتراض خود را در ناحیه 5 شهرداری منطقه 18 عنوان کرد و گفت: برای وضعیت آسفالت خیابان 10 متری اول واقع در خیابان خلیج فارس، خیابان ابوسعید غربی، خیابان نوروز آباد هیچ اقدامی نشده. حتی کارمند سامانه 1888 به من گفت نامه ای سازمان آبفا داده که ما کارمان تمام شده، ولی شهرداری حاضر نیست روکش آسفالت را ترمیم کند. کارمند 1888 اعلام کرد شما هم برو به معاونت عمرانی شهرداری منطقه شکایت کن. حالا سوال اینجاست اگر قرار است شهروندان به معاونت اجتماعی مراجعه کنند، چه نیازی به سامانه های 137 و 1888 است؟

او در ادامه پیشنهاد کرد: وقتی قرار است هر پیامی در 137 می گذاریم عطف پیام قبلی شود و در نهایت بگویند برو معاونت عمرانی شهرداری منطقه مسئله را پیگیری کن، پس چرا سازمان 1888 و 137 تشکیل می دهید؟ چه نیازی است به این سامانه ها و سازمانهاست؟ 1888 را منحل کنید تا مردم بی دلیل منتظر جواب گرفتن نباشند.

گفتنی است این گزارش عینا به روابط عمومی شهرداری مرکز جهت پیگیری ارجاع شد و در صورتی که پاسخ از این نهاد دریافت شود در سرویس مشکلات مردم منتشر می شود.


47231

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات