انفجار موشک فالکون ۹ در هنگام فرود روی سکوی شناور/پرتاب موفق،شکست بازگشت برای اسپیس ایکس

دانش > نجوم - شرکت اسپیس ایکس که طی ماههای اخیر با فرود‌های موفق موشک‌های قابل استفاده مجدد خود زنجیره‌ای از پیروزی‌های مهم داشته در پرتاب جدید خود یک شکست را تجربه کرد.

پس از سه فرود موفق روی سکوی شناور در دریا مقام‌های اسپیس ایکس اعلام کرده‌اند که چهارمین موشک فالکون ۹ این شرکت نتوانسته با موفقیت فرود بیاید و منفجر شده است. این موشک ۲ ماهواره را با موفقیت به مدار زمین برد. پیش از پرتاب موشک، اسپیس ایکس اعلام کرده بود که فرود فالکون ۹ این بار بسیار سخت خواهد بود. این موشک باید به مدار انتقالی زمین ثابت می‌رفت که در ارتفاع بسیار زیادی قرار دارد. ارسال ماهواره به مدار انتقالی زمین ثابت نیاز به سوخت زیادی برای پرتاب دارد و  سوخت کمی برای بازگشت موشک باقی می‌ماند.

ایلان ماسک با تائید انفجار این موشک فالکون ۹ گفته است 
مشکل اصلی از یکی از موتورهای اصلی موشک بوده است. نیروی پیشران این موتور به میزان کافی نبوه است و  برای فرود موفقیت‌ موشک  باید همه‌ی موتورها با تمام قدرت کار کنند تا استیج دوم موشک بتواند بسیار دقیق  روی سکوی شناور فرود آید. اسپیس با ۳ فرود موفق روی سکو شناور و یک فرود موفق روی زمین در حال تلاش برای بهبود عملکرد موشک فالکون ۹ است در آینده بتواند مسئله افت نیروی پیشران موتورها را حل کند. 

5454 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات