درصد کمی حقوق 100 میلیونی می‌گیرند

خبرگزاری فارس: ایرج حریرچی در نشست خبری در رابطه با فیش حقوقی فردی که پیوند اعضا انجام داده و رقم بسیار بالایی دریافت کرده است، گفت: این فوق تخصص پیوند کلیه در 6 ماه گذشته 1047 پیوند انجام داده که البته پزشکی تمام وقت بوده است متأسفانه در سیستم آذرخش موجود با ارائه کد ملی و نام متخصص می‌توان به سیستم حقوقی افراد دست یافت در مورد این پزشک هم این اتفاق افتاده است اما رقم بالای دریافتی آن مربوط به 6 ماه بوده است اما به عنوان یک ماه اعلام شده است این دروغ است. مدیر گروه و مسئول هم نبوده است.

وی افزود: این پرداختی‌ها مربوط به سال 92 بوده که در نیمه دوم سال 93 چون تعرفه‌ها اصلاح شد و نرم‌افزار حاضر نبود 1.4 برابر 6 ماهه اول به صورت علی‌الحساب به پزشکان پرداخت شده است و این مابه‌التفاوت را 6 ماهه داده‌ایم کدام جناح سیاسی از این موضوع نفع می‌برد باید تقوای این افراد مشکل داشته باشد که حرف از این پرداخت‌های نجومی می‌زنند این فرد در 2 بیمارستان دولتی کار می‌کند و به بخش خصوصی هم نمی‌رود.

حریرچی گفت: متوسط میانگین کل دریافتی برای متخصص و فوق تخصص 13 میلیون و 900 هزار تومان است حالا اینکه می‌گویند از 15 محل اضافه می‌شود فرقی نمی‌کند چه 10 محل باشد چه 60 محل ما تکذیب نمی‌کنیم که ممکن است جعل اسنادی هم اتفاق بیفتد یا کارهای غیراخلاقی انجام شود اما به طور قطع ریالی پرداخت نمی‌شود که سازمان‌های نظارتی بر آن نظارت نکنند.

وی افزود: حق‌الجلسه وجود دارد که البته در 99 درصد داده نمی‌شود و معادل یک ساعت 13 هزار و 500 تومان است حق‌التحریر هم برای اعضای هیأت علمی وجود دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: درصد اندکی و استثناهایی هستند که رقم‌های بالای 100 میلیون تومان دارند قبلاً گفتم 20نفر هستند ممکن است ماه بعد 30 یا 15 نفر شود این مشت نمونه خروار نیست. افرادی اندکی هستند که مدیر هم نبودند و اگر حساب‌مان پاک نبود آن را اعلام نمی‌کردیم.

وی افزود: حق ماندگاری هم وجود دارد ما کمبود پزشک متخصص داریم که باید تا 1404 دو برابر شوند و متخصصانی که می‌فرستیم دوره‌های اجباری 2 یا 4 ساله می‌گذاریم و ماندگاری‌شان را افزایش می‌دهیم.

حریرچی افزود: اینکه می‌گویند پزشکی با نیم‌ساعت کار دریافت بالا دارد درست نیست چون حق‌‌الزحمه وجود دارد و برای هر پزشک میزانش مشخص است متخصصان باید دو برابر شوند و ما اکنون در بسیاری از شهرها متخصص نداشته‌ایم و اکنون می‌فرستیم.

وی ادامه داد: در شهری مثل خرمشهر 2 سال پیش پزشک عمومی در بیمارستان اصلی‌اش نبود ما شرمنده این مردم هستیم اکنون آن را تأمین کرده‌ایم اما کافی نیست.

حریرچی گفت: اکنون دستمزدها چون خوب شده برخی از پزشکان از تهران به این مناطق محروم می‌روند 10 روز هم می‌مانند و برمی‌گردند. برای این پزشکان هم باید هزینه شود.

وی گفت: در 8 رشته جراحی مغز، چشم، زنان، ارتوپدی، بیهوشی، گوش حلق و بینی، جراحی عمومی و رادیولوژی یک دهم نیاز کشور متخصص وجود دارد که باید 3 تا 4 برابر شود.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "درصد کمی حقوق 100 میلیونی می‌گیرند" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات