امارات به دنبال ارسال کاوشگر به مریخ تا ۲۰۲۱/امضای تفاهم‌نامه همکاری با ناسا

دانش > نجوم - ایرنا نوشت: امارات متحده عربی که بدنبال ارسال یک کاوشگر به سیاره مریخ است، یک تفاهم‌نامه همکاری با سازمان فضایی ناسا به منظور تلاش مشترک در اکتشاف فضایی امضا کرد.

اولویت اول این تفاهم نامه، اکتشاف مریخ است. سازمان فضایی امارات قصد دارد یک کاوشگر بدون سرنشین را تا سال 2021 به سیاره سرخ بفرستد.

این تفاهم‌نامه از سوی خلیفه الرومایتی، رئیس سازمان فضایی امارات و چارلز بودلدن رئیس ناسا در ابوظبی امضا شده است.

این مشارکت به هر دو کشور اجازه خواهد داد تا در تحقیقات هوانوردی و همچنین اکتشاف و استفاده از هوا‌فضا و فضای خارج برای مقاصد صلح‌آمیز همکاری کنند.

این قرارداد بجز تحقیقات هوانوردی، همچنین دو کشور را قادر خواهد کرد تا تجهیزات علمی و حتی در صورت امکان، فضاپیما در اختیار یکدیگر قرار دهند.
همکاری اخیر ناسا با امارات به دنبال یک بحث در کنگره آمریکا در مورد هزینه‌های سفر کاوشگر سرنشین‌دار به مریخ صورت گرفت، این بحث همچنین با این سوال همراه بود که آیا اکتشاف در مریخ باید اولویت ناسا باشد.
به گفته نمایندگان، آمریکا می‌تواند اقدامات دیگری در فضا انجام دهد و برای مثال ضایعات فضایی را جمع‌آوری و یا سیستمی بسازد که از زمین در برابر برخورد سیارک‌ها محافظت می‌کند.

۵۴۵۴

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات