کلاشنیکف روسها و ام‌۱۶ آمریکایی‌ها با الگو گرفتن از چه سلاحی ساخته شدند؟/همه چیز درباره اس‌تی‌جی ۴۴

دانش > فناوری - سلاح کلاشنیکف ساخت روسها و همچنین ام ۱۶ آمریکا حالا در همه جهان شناخته شده‌اند و برای خود شهرتی دارند. شاید اما شاید خیلی ندانند که الگوی ساخت این دو اسلحه و در واقع تفنگ‌های هجومی با فشنگ متوسط چه سلاحی بوده است.

واقعیت این است که باید بیش از کلاشنیکف و ام ۱۶ طراحی و دانش ساخت اسلحه‌ای به نام  اس‌تی‌جی ۴۴ ساخت نازی‌ها را شناخت. اس‌تی‌جی ۴۴ (تفنگ هجومی مدل ۱۹۴۴) اولین تفنگ هجومی دنیا بود. این تفنگ در سال ۱۹۴۲ در آلمان نازی در جریان جنگ جهانی دوم تولید شد. طراحی تفنگ‌های هجومی (تفنگهای اتوماتیک با فشنگ متوسط همچون ام۱۶ و کلاشنیکف) که امروزه به سلاح اصلی غالب ارتش‌های دنیا تبدیل شده‌اند بر اساس این تفنگ انجام گرفت. 

 درسال 1942 توسط هوگو شمیسر، آلمانی آن را طراحی کرد و درسال 1943 در آلمان به خدمت ارتش در آمد . تمام مشخصات و مکانیزم این اسلحه همانند کلاشنیکف روسی است. برخی عقیده  دارند که میخاییل کلاشنیکف که در زمان جنگ دوم جهانی فرمانده تانک بوده در نبرد استالینگراد این اسلحه را در دست سربازان آلمانی دیده و  پس از مجروحیت در جنگ طرح اسلحه هجومی AK-47 رو براساس این اسلحه کشیده و ساخته است.

مشخصات فنی :
وزن اسلحه در حالت خالی (بدون فشنگ) : 4.6 کیلوگرم
وزن اسلحه با خشاب پر : 5.1 کیلوگرم
طول کلی اسلحه : 94 سانتیمتر
طول لوله : 419 میلیمتر
فشنگ : 7.92*33
مکانیزم گلنگدن : فشار مستقیم گاز
برگه کنترل وضعیت آتش سه حالته : ضامن ، تک تیر ، رگبار
سرعت شلیک 550 تا 600 گلوله در دقیقه
سرعت دهانه : 685 متر بر ثانیه
برد مفید : 300 متر در حالت رگبار ، 600 متر در حالت تک تیر
سیستم خشاب : خشاب فلزی 30 عددی جداشدنی (متحرک)
قابلیت نصب دوربین ، شعله پوش و شعله خفه کن ، صداخفه کن و سرنیزه

۵۴۵۴

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

تبلیغات