دیوساگو ,بشاری که از نیاگاراهم بزرگتر است+تصاویر

آبشار دیوساگو ‏ یا آبشار ایگواسو (iguazu falls) به‌ طول 2.7 کیلومتر واقع در رود ایگواسو در مرز آرژانتین با برزیل است.

آبشار دیوساگو

 آبشار دیوساگو ‏ یا آبشار ایگواسو (iguazu falls) به‌ طول 2.7 کیلومتر واقع در رود ایگواسو در مرز آرژانتین با برزیل است. نام این آبشار همچون نام رود ایگواسو برگرفته از واژه‌ ای گوارانی به معنای «آب بزرگ» است.

 دیوساگو ,بشاری که از نیاگاراهم بزرگتر است

این آبشار شامل دو قسمت است که متشکل شده از صد ها آبشار کوچکتر است، مجموع 275 آبشار که ارتفاعشان بین 30 تا 40 و 60 تا 82 متر متغیر است آبشار ایگواسو را تشکیل می‌دهند به همین دلیل لقب طولانی ترین آبشار جهان را به خود نسبت داده است.
آبشار ایگواسو در سال 1541 میلادی توسط آلوار نونز کابزا د واکا، مکتشف و جهانگرد اسپانیایی کشف شد.

دیوساگو ,بشاری که از نیاگاراهم بزرگتر است

همچنین این آبشار  3برابر آبشار نیاگارا در آمریکای شمالی وسعت داشته و از آبشار ویکتوریا در آفریقا نیز به‌طور قابل توجهی بزرگتر است. حجم جریان آب آبشار ایگواسو در طی فصول بارانی از ماه نوامبر تا مارس (آبان تا فروردین) به حداکثر 12/750 متر مکعب بر ثانیه می‌ رسد و در طی فصول خشک از اوت تا اکتبر (مرداد تا مهر)، این میزان کاهش یافته و به حداقل خود می‌ رسد. در مجموع، میانگین جریان سالیانهء این آبشار در حدود 1/756 متر مکعب بر ثانیه است.

دیوساگو ,بشاری که از نیاگاراهم بزرگتر است

محیط اطراف این آبشار منظره‌ ای زیبا را به‌ وجود آورده است که شامل انواع بگونیا، ارکیده، پرندگانی با پرهای رنگی درخشان و هزاران پروانه است، که تحت حفاظت محیط زیست می باشد. شایان ذکر است که پارک ملی ایگواسو در کشور برزیل و پارک ملی ایواسو در کشور آرژانتین در دو طرف آبشار دیوساگو قرار دارند. این دو پارک نیز به منظور حفاظت از پوشش گیاهی، حیات وحش و مناظر زیبای منطقه ایجاد شده‌ اند. پارک ملی متعلق به آرژانتین در سال 1984و پارک ملی متعلق به برزیل در 1986 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

دیوساگو ,بشاری که از نیاگاراهم بزرگتر است

دالاهو

اخبار مرتبط:

آبشار رامونا، جواهری شگفت انگیز در امریکا+تصاویر

سال 1969، زیباترین آبشار دنیا خشک شده بود! +تصاویر

آبشارهای شگفت انگیز و زیبای سراسر دنیا +تصاویر

با خطرناک‌ترین آبشار جهان آشنا شوید+ عکس

بلندترین آبشار جهان + تصاویر

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "دیوساگو ,بشاری که از نیاگاراهم بزرگتر است+تصاویر" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات