آموزش کنار گذاشتن پوشک بچه بدون اینکه کودک اذیت شود -آکا

آکاایران: روش های جالب برای گرفتن پوشک از بچه , زمان دقیق گرفتن پوشک , چگونه پوشک ار از بچه بگیریم , آموزش کنار گذاشتن پوشک بچه

چطور باید پوشک را کنار گذاشت؟

به گزارش آکاایران: در این قسمت قصد داریم به یکی از دغدغه های والدین یعنی گرفتن پوشک کودک بپردازیم. اتفاقی که به نظر خیلی سخت و پیچیده به نظر میرسد و استرس زیادی هم به مادر و هم به کودک وارد میکند، در حالیکه اگر بتوانیم به درستی عمل کنیم، اتفاقا میتواند بسیار راحت و آرامش بخش باشد. به این نکته مهم توجه کنید که کودک وقتی دستشویی رفتن را می آموزد که مغز او تکامل یافته باشد و سیستم عصبی مرکزی او بتواند مثانه را کنترل کند. در واقع کودک فقط وقتی بدون اختیار ادرار میکند که هنوز مغزش کامل نیست. پس اگر فکر میکنید کودک شما آمادگی لازم را برای این کار پیدا کرده و خودتان نیز حوصله و فرصت کافی دارید به این نکات توجه کنید:

,شیردهی به نوازد , بیماریهای کودکان , قطره واکسن ,[categoriy] آموزش کنار گذاشتن پوشک بچه بدون اینکه کودک اذیت شود

آموزش کنار گذاشتن پوشک بچه بدون اینکه کودک اذیت شود -آکاشیردهی به نوازد , بیماریهای کودکان , قطره واکسن , سرماخوردگی کودکان , حمام بردن نوزاد , مکملهای غذایی کودکان , ورزش , راه رفتن نوزاد , بهداشت بچه

آکاایران: آموزش کنار گذاشتن پوشک بچه بدون اینکه کودک اذیت شود

1- مهم ترین نکته این است که شروع این کار فقط با آمادگی فرزند دلبند شما صورت میگیرد، هم آمادگی جسمی و هم روحی.

2- در این کار هیچ عجله ای نباید صورت گیرد، در طول زمان آموزش نیز، تشویق بسیار کمک کننده است، که استثنا باید به صورت مادی باشد.

3- سن معمول برای شروع این کار سن دو سالگی است، ولی کودکی که علایم آمادگی را دارد، حتی زیر دو سال هم میتواند شروع کند.

4- در اولین قدم لگن را به او نشان دهید و بگویید که براى چیست. شما میتوانید قبل از انجام هر کارى، چند روز لگن را کنار اتاق یا دستشویی بگذارید و فقط به او نشان دهید که چه طور رویش بنشیند، البته فعلا در حالى که پوشک به پا دارد.

5- بهترین شرایط براى آموزش استفاده از لگن، در نظر گرفتن دو هفته در طول تابستان است، زیرا در این زمان مىتوانید بیشتر اوقات در خانه بمانید یا کودکتان در حیاط بازى کند.

6- اگر پس از دو هفته کودک شما هیچ نشانه اى از یادگیری نشان نداد، یا حداقل گاهى اوقات به شما نگفت که نیاز به استفاده از لگن دارد، هنوز آماده کنار گذاشتن پوشک نیست. شما باید چند هفته دیگر به او پوشک بپوشانید و دوباره اقدام کنید.

7- ممکن است کودک شما دو سه روز یا شاید یک هفته اول را به خوبی همکاری کند، ولی دوباره به حالت قبل بازگردد، در چنین مواقعی بهتر است به او فرصت بدهید و دو هفته استراحت را در نظر بگیرید.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "آموزش کنار گذاشتن پوشک بچه بدون اینکه کودک اذیت شود -آکا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

تبلیغات