نکاتی برای اقامت در خانه های روستایی در سفر+تصاویر

اقامت در خانه های روستایی باعث آشنا شدن شما با این سبک از زندگی خواهد شد.

نکاتی برای اقامت در خانه های روستایی در سفر

اقامت در خانه های روستایی


تصور کنید صبح با صدای خروس بیدار شوید و یک وعده ی غذای محلی را با لذت در کنار خانواده میل کنید. اقامت در خانه های روستایی باعث آشنا شدن شما با این سبک از زندگی خواهد شد و همچنین می تواند راهی ارزان و به صرفه باشد. برای راهنمایی بیشتر و کمک به برنامه ریزی برای این نوع سفر،حتما وب سایت ها را قبل از سفر مطالعه کنید.

ر

اقامتگاه چگونه است؟
اقامتگاه معمولی شامل زندگی با یک خانواده محلی (که اغلب برای هزینه های شبانه یا هفتگی) و تجربه آداب و رسوم آن، آشپزی و روش زندگی آنها می باشد.خانه برای اقامت بسیار رایج در میان جوانانی است که برای تحصیل یا کار به خارج از کشور می آیند اما امروزه در میان هر نوع از مسافران نیز دارای محبوبیت شده است.این نوع اقامت نیز دارای ویژگی های خاص خود است.در ابتدا باید با خانواده ی میزبان تعامل داشته باشید تا ببینید آیا این مکان و میزبان با شما هم خوانی دارد یا خیر؟

نکاتی برای اقامت در خانه های روستایی در سفر

اقامت در مزرعه چگونه است؟
این نوع اقامت نیز در جای خود بسیار جالب است،داشتن تخت روستایی؛صبحانه ی محلی و حیوانات در مزرعه می تواند طیف وسیعی از اقامت روستایی را به روی شما باز کند.برخی از این اقامت گاه ها لوکس با اتاق های بزرگ و سرو صبحانه ی روزانه است.در این صورت می توانید با زندگی مردم محلی و فعالیت های آنها از نزدیک آشنا شوید.

نکاتی برای اقامت در خانه های روستایی در سفر

مزایا
اگر شما به دنبال تعامل با مردم محلی و نوع زندگی آنها هستید،اقامت در روستا می تواند بهترین راه برای آشنا شدن با فرهنگ این مردمان باشد.چند روز یا چند هفته ای که با خانواده در روستا اقامت دارید حتی می توانید طبخ غذاهای محلی را هم فرا بگیرید.


اقامت در خانه ی میزبان نیز به دلیل برخورد زیاد با میزبان باعث می شود شما دیگر مانند مهمان نباشید،بلکه حضور شما مانند اعضای خانواده تلقی می شود مخصوصا در اقامت های طولانی.

در سفرهای طولانی مدت اقامت در خانه یا روستا بسیار مقرون به صرفه تر از هتل است. میزبان نیز از این طریق هم کسب درآمد می کند و هم با مسافران زیادی که ممکن است از سراسر جهان نیز باشند آشنا شوند. همچنین در این اقامت گاه ها هزینه های اضافی برای استخر ، سالن های ورزشی، مراکز کسب و کار و دیگر امکانات رفاهی هتل وجود ندارد.

معایب
اقامت در خانه یا روستا برای هرکسی مناسب نیست زیرا داری ویژگی های خاص خود است. مثلا: استفاده از حمام اشتراکی برای هر کسی  قابل قبول نیست. زمانی که در خانه ی کسی اقامت دارید باید قوانین شخص میزبان را رعایت کنید که شاید با روحیات شما سازگار نباشد مانند: محدود کردن دوش خود را به کمتر از 10 دقیقه، کمک به تمیز کردن و یا پخت و پز، به اشتراک گذاری تلویزیون یا کامپیوتر، و یا سکوت بعد از ساعت های خاص.بعضی از این اقامت گاه ها نیز دارای زمان محدود برای ماندن هستند.

کجارو

اخبار مرتبط:

بهترین اقامتگاه بومی ایران برای سفر ارزان+تصاویر

یک شب اقامت در اصفهان چقدر هزینه دارد؟

21 راه براي يک اقامت دلپذير در هتل

آداب اقامت در هتل

سفر ساده, اقامت ساده

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "نکاتی برای اقامت در خانه های روستایی در سفر+تصاویر" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

تبلیغات