برای اینکه بدانید چرا غذا در هواپیما طعم خاص دارد این مطلب را بخوانید+تصاویر

طبق تحقیقات، به یک نظر مشترک دست یافته اند و آن هم این است که طعم مواد غذایی در هواپیما و هنگام پرواز تغییر می کند .

غذا در هواپیما

 طبق تحقیقات و پرس و جویی که از مسافران صورت گرفته ، به یک نظر مشترک دست یافته اند و آن هم این است که طعم مواد غذایی در هواپیما و هنگام پرواز تغییر می کند و گاهی نیز به مرحله ی غیر قابل تحمل می رسد.شاید بخواهید بدانید که دلیل آن چیست، پس همراه ما باشید.

برای اینکه بدانید چرا غذا در هواپیما طعم خاص دارد این مطلب را بخوانید


1.در معرض فشار
محصولات غذایی یک تجربه چند حسی هستند و این یک واقعیت است. سیستم بویایی و چشایی هر شخص منحصر به خود اوست و ممکن است اشخاص طعم یک غذا را متفاوت حس کنند. اما بیایید با یک واقعیت روبرو شویم، حواس انسان برای ارتفاع 30,000 تا 35,000 فوت ساخته نشده است. حالت شما در این ارتفاع مانند زمان سرماخوردگی است که طعم و بو را به خوبی حس نمی کنید.

برای اینکه بدانید چرا غذا در هواپیما طعم خاص دارد این مطلب را بخوانید


2. سر و صدای موتور
تاثیر سر و صدای موتور یک شوخی نیست. تحقیقات اخیر نشان داده است که در محیط های پر سر و صدا حواس انسان تا 15 % کاهش و یا افزایش می یابد. مسافران که در هواپیما آرام هستند مگر اینکه گریه ی نوزاد و یا سر و صدای کودک شنیده شود. اما نمی توان صدای مداوم موتور هواپیما را انکار کرد که امیدواریم این سر و صدا باعث شود که همه چیز طبق سلیقه ی شما پیش برود.

برای اینکه بدانید چرا غذا در هواپیما طعم خاص دارد این مطلب را بخوانید

3. نتیجه ی کلی
حال اگر تغییر حواس را کنار بگذاریم به یک نتیجه ی کلی می رسیم. هزینه ی پرواز همیشه نسبت به دیگر وسایل حمل و نقل بالاتر بوده است، با این حال غذاهای مطلوب با کیفیت بالا در اختیار مسافران قرار نمی گیرد. همیشه مسافران انتظار نشستن هواپیما و میل کردن یک وعده ی غذایی بر روی زمین را دارند.

برای اینکه بدانید چرا غذا در هواپیما طعم خاص دارد این مطلب را بخوانید


کوله پشتی

اخبار مرتبط:

غذاهاي فاسد نشدني خانگي، براي سفر مناسب است

17 غذایی که ارزش مسافرت دارد / یک تجربه لذت بخش

استیک کبابی با سس مکزیکی مخصوص ( بهترین غذا برای روزهای سفر و پیک نیک )

غذا، بخشی از لذت سفر است (1)

تغذیه در سفر: چی ببریم، چی بخوریم؟

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات