استرس شغلی را کنترل کنید -آکا

آکاایران: استرس شغلی را کنترل کنید

,استرس شغلی,[categoriy] استرس شغلی را کنترل کنید

استرس شغلی را کنترل کنید -آکااسترس شغلی

آکاایران: استرس شغلی را کنترل کنید

همه ما با صدمه‌هایی که استرس در زندگی به وجود می‌آورد، آشنا هستیم. همچنین استرس‌هایی را در محیط کار تجربه می‌کنیم که به طور معمولی فراتر از یک استرس واقع بینانه است.

 

 

 

ساعت‌های کار طولانی و حقوق‌های ناچیز، رئیس دمدمی مزاج و همکاران ناسازگار، همه اینها آسیب زیادی به سلامت عقل‌مان وارد می‌کنند.

به گزارش آکاایران: به طور خلاصه، تحقیق جدیدی نشان داده است که به طور تقریبی، نیمی از کارمندان آمریکایی، یعنی در حدود 47 درصد، زندگی‌شان را در سال جاری در مقایسه با سال‌های قبل، پر استرس‌تر ارزیابی کردند. 19 درصد، سال جاری را نسبت به سال‌های پیشین، بسیار پر استرس قلمداد کردند. علاوه بر این، 34 درصد، خاطر نشان کردند که شغل‌شان مهمترین دلیل افزایش استرس آنها بوده است.

با این حال مجبور نیستید در این وضعیت بمانید. تحقیقی در دست مطالعه، در صدد اثبات این است که نشان دهد راه‌هایی برای پاسخ به استرس وجود دارد. یعنی تبدیل شدن انرژی از موجودیت بالقوه ناتوان کننده منفی به روانشناسی فردی - انرژی مثبت‌تر. بنابراین فایده موقعیت‌های پر استرس این است که به عنوان چالشی برای کمک به کمال و بالندگی ما به کار می‌آیند.

بسیاری از استرس‌هایی که در داخل و یا خارج از محیط کار تجربه می‌کنیم، به این دلیل ایجاد می‌شوند که درمی‌یابیم هیچ کنترلی برروی اوضاع نداریم و یا کنترل بسیار ناچیزی داریم. رهنمون‌هایی که در زیر آمده است، می‌تواند به کاهش استرس شغلی، خستگی و در کل، احساس درماندگی که بیشتر در محیط شغلی ناخوشایند و پر تنش رخ می‌دهند، کمک نماید.

 

1- خوش‌بین باشید

کارمندان خوش‌بین، انرژی و اشتیاق بیشتری برای غلبه بر موانع دارند، در حالی که کارمندان بدبین، بیشتر احساس درماندگی و عجز می‌کنند. همچنین کارمندان گله‌مند، سازندگی کمتری داشته و در بیشتر وقت‌ها موجب دردسر می‌شوند.

 

2- زمانی را به فکر کردن اختصاص دهید

در بیشتر وقت‌ها، مشکل‌ها آنچنان که در ابتدا به نظر می‌رسیدند، جدی نیستند. اختصاص دادن زمانی برای ارزیابی موقعیت موجب می‌شود که نه تنها چیزها را سرجای خود ببینید، بلکه احتمال یافتن راه حل را نیز افزایش می‌دهید.

 

3- از اشتباه‌ها درس بگیرید

به جای اینکه به خودتان سخت بگیرید، توجه کنید که چگونه می‌توانید از تکرار دوباره آن اشتباه جلوگیری کنید. از به گردن گرفتن اشتباهتان نهراسید. به جای آنکه اشتباهتان را بپوشانید تا ردی از آن باقی نماند، در نظر داشته باشید که شما انسان هستید و ممکن است دچار خطا شوید.

در حقیقت این راه‌کارها به شما کمک می‌کند تا علایق جدید در شغل‌تان بیابید، در حالی که، شاید فکر می‌کردید پیش از این، آن شغل، ملالت بار و ناامید کننده است.

 

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "استرس شغلی را کنترل کنید -آکا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات