۱ سال هست با پسری آشنا شدم -آکا

آکاایران: آکا ایران ـ من دختری ۱۸ ساله هستم و حدود ۱ سال و ۳ ماه هست که با پسری ۲۲ ساله آشنا شده ام. قصدمون ازدواج هست ولی با توجه به سن کم هردو و نداشتن امکانات برای زندگی اولیه، زمان لازم داریم.

به گزارش آکاایران: از طرفی مادر این آقا مصرّ به ازدواج ایشون هستن. تا اینکه یک ماه پیش از وجود این رابطه مادرشان را درجریان گذاشتن و ایشان هم به دلیل اختلاف مسافت زیادی که  با هم داریم مخالفت کردن .

آشنایی ما مجازی بوده ولی ما با شناخت کامل و دید باز هم را پذیرفتیم و از روی نیت یا قصد بدی نیست . خانواده این آقا مخالف شدید رابطه مجازی هستند و هنوز نمیدونند که آشنایی ما چطور صورت گرفته . حالا ما نمیدانیم چطور موضوع را با آنها درمیان بگذاریم و آنها را راضی کنیم ؟؟؟! لطفا راهنمایی کنید.

,عشق, ازدواج, آشنایی با پسر,[categoriy] ۱ سال هست با پسری آشنا شدم

۱ سال هست با پسری آشنا شدم -آکاعشق, ازدواج, آشنایی با پسر

آکاایران: ۱ سال هست با پسری آشنا شدم

متاسفانه بسیار دیده می شود که پسرانی با ادعای داشتن قصد ازدواج، تحقق آشنایی بیشتر را بهانه و مدت زمان زیادی به صورت رفاقتی، با دختران کم سن و سال ارتباط برقرار می کنند؛ اما بعد از آنکه به هر دلیل خسته شده یا قصد ازدواج با شخص دیگری را پیدا می کنند، مدعی عدم رضایت والدین شان از ازدواج با این دختر شده و خیلی راحت او را ترک و به سمت دختری دیگر می روند.

پاسخ:

در ابتدا با ذکر حدیثی مرتبط، چند نکته را متذکر می شوم:

امام جواد علیه السلام می فرمایند: هرکس بدون تفّکر و اطمینان نسبت به جوانب کاری، مطیع و پذیرای آن شود، خود را در معرض سقوط قرار داده؛ و نتیجه ای جز مشقت و سختی نخواهد گرفت. (۱)

متاسفانه باید قبول بفرمایید روش خوبی را برای انتخاب یار انتخاب نفرمودید و بدون اینکه از نتیجه کار با خبر باشید، بواسطه رفاقت با این پسر نامحرم، آن هم به مدت یک سال و اندی، خودتان را به اشتباه و الکی وابسته کردید، وابستگی ای که در طرف شما یقینا بیشتر از آن پسر است.

از این گذشته، بسیار اتفاق افتاده که این گونه پسرها بعد از ازدواج مدام به همسر خودشان شّک داشته اند! و با خودشان می گویند همسر من قبلا تجربه دوستی با نامحرم ها را دارد، از کجا معلوم الان که من سرکار هستم، او با یه مرد غریبه درحال چت نباشد؟! و ...(۲)

فرمودید مادر ایشان مخالف این ازدواج شده اند؛ شما از کجا مطمئن هستید که واقعا مادر ایشان مخالف این ازدواج باشد؟! می شناسم پسرانی را که خیلی راحت مدت زیادی را با دخترانی ارتباط داشته اند، اما بعد از اینکه موقع ازدواجشان رسید، خیلی راحت مادر خود را بهانه کردند و گفتند مادرم راضی نیست و ... ؛ در حالی که حقیقتا مادر مخالف نبود! بلکه خود پسر به ازدواج با این دختر تمایلی نداشت و به قول خودش برای انتخاب شریک زندگی دنبال یک دختر آفتاب و مهتاب ندیده می گشت، نه دختری که سابقه دوست پسر بازی داشته باشد! اما این دختران ساده فکر می کردند که مانع این ازدواج، مادر است نه خود پسر!

اصلا برفرض که بعد از این همه رفاقت، پسر حقیقتا شما را دوست داشته باشد، اما مثل همین ادعایی که این پسر انجام داد، خانواده ها بخاطر مسائل متعدد همدیگر را نپسندند و حتی پدر یا مادر این پسر او را تهدید کنند که اگر تو با این دختر ازدواج کنی تو را عاق خواهیم کرد و ... ، در این صورت باز هم شما به هم نخواهید رسید و این ارتباط شما اشتباه بوده است.
پیشنهاد:
بعد از ذکر این مطالب، باید عرض شود که ادامه این ارتباط به این صورت، برای شما جز ضرر چیزی به همراه نخواهد داشت و فقط شما را از آنچه می خواهید بیشتر دور خواهد کرد. و راه این است که از پسر بخواهید اگر شما را واقعا دوست دارد رسما با خانواده به خواستگاری بی آیند، خصوصا اینکه ایشان برای اصل ازدواج مشکلی ندارد و حتی والدین او پیگیر ازدواجش هم هستند!

به آن پسر اعلام کنید که برای راضی کردن مادری که از آن نام برده و آن را مانع ازدواج معرفی کرده، هر چه در توان دارد به کار گیرد؛(۳)

یا او می تواند مادر خود را راضی کند؛ که خب به خواستگاری شما خواهند آمد و خواسته ها بیان می شود؛ یا طرفین به توافق می رسند که خب الحمدلله، و ان شاءالله خیر خواهد بود؛ یا به توافق نمی رسند که قضیه همانجا تمام می شود.

یا اینکه او ادعا می کند خانواده اش حاضر نیستند به خواستگاری بی آیند که در این صورت شما یا باید به توانایی او شک کنید یا به علاقه او؛ که در هر صورت دیگر ارتباط با او جز وابستگی پوچ و بی فایده برای شما، چیزی به ارمغان نخواهد داشت؛ لذا عاقلانه این است که این ارتباط را (هرچند سخت است اما) سریع قطع نمایید تا بیشتر از این بازیچه اوقات فراغت یک پسر، نشوید!

امیدوارم خوشبخت شوید.
------------------------------------
پی نوشت:
۱ - مَنِ انْقَادَ إِلَی الطُّمَأْنِینَه قَبْلَ الْخِبْرَه فَقَدْ عَرَّضَ نَفْسَهُ لِلْهَلَکه وَ الْعَاقِبَه الْمُتْعِبَه [بحارالا نوار ۶۸ ص۳۴۰]
۲ - البته جالب این است که اینگونه پسرها خودشان هم قبلا چنین اشتباهی را مرتکب شده بودند و با یک نامحرم قبلا در ارتباط بوده اند؛ ولی متاسفانه هیچ وقت خودشان را در نظر نمی گیرند و فقط به همسرشان شک می کنند!
۳ - البته لزومی ندارد که به آنها روش آشنایی خودتان را بصورت دقیق بیان نمایید، بلکه می توانید بگویید از طریق یک دوست مشترک به هم معرفی شده اید.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "۱ سال هست با پسری آشنا شدم -آکا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات