مراحل بیماری ایدز

به محض آگاهی از وجود ویروس در جسم یک فرد، پزشکان سیستم دفاعی اوراتحت نظر قرارمیدهند. هرچقدر سلولهای دفاعی ما بیشتر باشد جسم قابلیت دفاعی بهتری از خود نشان میدهد. تشخیص پزشکی صحیح و موقعیت بیمار فقط از طریق شمارش...

به محض آگاهی از وجود ویروس در جسم یک فرد، پزشکان سیستم دفاعی اوراتحت نظر قرارمیدهند. هرچقدر سلولهای دفاعی ما بیشتر باشد جسم قابلیت دفاعی بهتری از خود نشان میدهد. تشخیص پزشکی صحیح و موقعیت بیمار فقط از طریق شمارش لنفوسیتهای CD4 و تعداد آنتی ژنهای ویروس جاری شده در خون امکان پذیر است. درحالت سروپوزیتیویته یعنی ناقل HIV بودن باید آزمایشهای پی در پی بر روی بیمار انجام شود تا تعداد لنفوسیتهای CD4 کاملا"تحت کنترل باشند. اگر تعدا لنفوسیتها رضایت بخش باشند یعنی اینکه ویروس ایدز پیشرفت نداشته است. در این هنگام پزشکان و اطرافیان فرد آلوده به HIV نبایست بیماری او را پنهان سازند زیرا نه تنها فرد باید آگاهانه با بیماری خود مبارزه نماید بلکه اطلاع یافتن او از آلودگیش سبب میشود تا جوانب بهداشتی لازم را نسبت به دیگران رعایت نماید.

فرد آلوده به HIV چندین دوره را طی مینماید. اولین دوره از بدو ورود ویروس HIV به اندامهای شخص آغاز میشود که به آن مرحله سروپوزیتیویته گفته میشود. این دوره میتواند بسیار کوتاه و یا طولانی باشد و سپس مرحله بیماری که به آن ایدز گفته میشود یعنی مرحله نهایی فرا میرسد.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "مراحل بیماری ایدز" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات