جنتی: کمانچه «کیهان کلهر» جرم دارد؟

به دنبال اتفاقاتی که ظرف یک ماه گذشته در اجرای کنسرت‌های موسیقی افتاد و مقامات قضایی را به اظهارنظر و اعلام موضع واداشت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در نیشابور کنسرت آقای کلهر که با یک نوازنده اجرا می‌کند، لغو شد و دادستان آن شهر اعلام کرد که به‎ منظور پیشگیری از وقوع جرم ما اجازه نمی‌دهیم. یعنی کمانچه جرم دارد؟

روزنامه ایران: به دنبال اتفاقاتی که ظرف یک ماه گذشته در اجرای کنسرت‌های موسیقی افتاد و مقامات قضایی را به اظهارنظر و اعلام موضع واداشت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در نیشابور کنسرت آقای کلهر که با یک نوازنده اجرا می‌کند، لغو شد و دادستان آن شهر اعلام کرد که به‎ منظور پیشگیری از وقوع جرم ما اجازه نمی‌دهیم. یعنی کمانچه جرم دارد؟

علی جنتی در پاسخ به اظهارات حجت الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌‍‌ای مبنی بر اینکه لغو کنسرت دلایل امنیتی دارد و فقط ۹ کنسرت از ۳۰۰ کنسرت لغو شده و گاهی اجتماع برخی افراد تبدیل به جرم می‌شود، گفت: تنها در سال جاری ۹ کنسرت لغو شده و تعداد کنسرت‌های  لغو شده در مجموع بیشتر از این رقم است. در ضمن لغو این کنسرت‌ها هیچ دلیل امنیتی ندارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، لغو کنسرت کلهر در نیشابور را مثال زد و اظهار داشت: در نیشابور کنسرت آقای کلهر که خواننده و آوازخوان هم ندارد خودش کمانچه می‌نوازد و تنها همراه با یک نوازنده دیگر برنامه اجرا می‌کند، لغو شد و آقای دادستان اعلام کرده که به‎منظور پیشگیری از وقوع جرم ما اجازه نمی‌دهیم. این برخورد با شهرام ناظری هم صورت گرفت. این کجایش اشکال دارد؟

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وزارت ارشاد تعهد داده است و ما ملزم به رعایت اصول هستیم و در صدور مجوز برگزاری کنسرت و فرستادن آنها به شهرستان‌ها با حساسیت بالایی عمل می‌کنیم. قطعاً ما برای برگزاری کنسرت در برخی از شهرستان‌ها به گروه‌های پاپ مجوز نمی‌دهیم و بیشتر گروه‌های موسیقی سنتی می‌فرستیم و بر نوع رفتارها و حرکاتی که طرفداران انجام می‌دهند، مراقبت داریم که مشکلی پیدا نشود.

جنتی همچنین به لغو کنسرت‌ها در استان خراسان اشاره کرد و گفت: استان خراسان وضعیت خاصی دارد تا جایی‌ که به آقای قربانی هم اجازه برگزاری کنسرت در مشهد، چناران و گلبهار را ندادند؛ اگر آقای قربانی را هم نتوانیم تحمل کنیم چه کسی را می‌خواهیم تحمل کنیم؟

وزیر ارشاد ادامه داد: به نظر من باید در برخورد با برگزاری کنسرت‌‎ها تجدیدنظر شود و اجازه دهند تا کنسرت‌هایی که ما با رعایت شیوه‌نامه و اصول وزارت ارشاد به آنها مجوز می‌دهیم، برگزار شوند و در صورت بروز مشکل، مسئولیت آن بر عهده وزارت ارشاد است و ما باید پاسخگو باشیم.

برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "جنتی: کمانچه «کیهان کلهر» جرم دارد؟" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات