شیوه نگهداری گیاه پاپیتال انگلیسی (عکس) -آکا

گل و گیاه،شیوه نگهداری گیاه پاپیتال انگلیسی،اگر کمی به دیوار خانه ها دقت کنید، نوع دیگر آن یعنی پاپیتال ویژه فضای باز را خواهیددید. آن نوع پاپیتال برگ های بیضی شکل و بدون شیار داشته و تقریبا شبیه به قلب است

پاپیتال انگلیسی، پاک کننده فرمالدئید
اگر کمی به دیوار خانه ها دقت کنید، نوع دیگر آن یعنی پاپیتال ویژه فضای باز را خواهیددید. آن نوع پاپیتال برگ های بیضی شکل و بدون شیار داشته و تقریبا شبیه به قلب است اما «پاپیتال انگلیسی» برگ های ظریفی داشته و برگ های آن دالبرهای تیزی دارد. این پاپیتال ویژه فضای بسته بوده و برای تصفیه هوای داخل اتاق استفاده می شود. البته بعضی از انواع آن نیز برای پرورش در فضای باز هم سازگار هستند. رنگ این گیاه از سبز تا نقره ای متغیر است. بعضی از انواع آن لب نقره ای هستند. این گیاه آویزی است.
,شیوه نگهداری گیاه پاپیتال انگلیسی (عکس),[categoriy] شیوه نگهداری گیاه پاپیتال انگلیسی
بنابراین فضای کمی را به لحاظ واقعی اشغال می کند. بهترین مکان قراردادن این گیاه، بالای کانتر آشپزخانه است. به این ترتیب فضای نشیمن و آشپزخانه به طور همزمان تصفیه شده و از طرفی آویزی بودن آن فضای باغی را در خانه  ایجاد می کند. این گیاه برای آویزان کردن کنار پنجره پذیرایی و اتاق خواب نیز مناسب است. بعضی اصطلاحا به این گیاه «عشقه» می گویند اما این گیاه عشقه نیست و فقط از نظر ظاهری شبیه به این گیاه است.
به گزارش آکاایران: شیوه نگهداری: میزان رطوبت خاک آن باید متوسط باشد. هرچه خاک آن خشک تر باشد، برگ گیاه تیره تر می شود. آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ساقه و از بین رفتن آن می شود. در فصل های گرم سال هفته ای دو بار و در زمستان هفته ای یک بار به آن آب بدهید. اگر داخل زیرگلدانی کمی سنگ ریزه بریزید.
هم میزان تماس آب با گلدان کم شده و ریشه نمی پوسد و هم اینکه این کار به تبخیر تدریجی آب کمک کرده و باعث می شود گیاه همیشه رطوبت مناسب داشته باشد. پاپیتال انگلیسی به سایه- آفتاب نیاز دارد و آفتاب زیاد باعث چروک خوردن برگ ها می شود. حداکثر دمای قابل تحمل 18 و حداقل 8 درجه سانتی گراد است. در صورت گرم بودن و کاهش رطوبت هوا با اسپری روی برگ ها را غبارپاشی کنید. شاخه های این گیاه را هرس کنید و پس از ریشه دار شدن آنها داخل آب، در فصل بهار آنها را قلمه بزنید.
عملکرد: در زمان آلودگی هوا، با افزایش تعداد برگ های سبز، جذب «فرمالدئید» موجود در هوای منزل را افزایش داده و به این ترتیب میزان این نوع آلاینده را کاهش می دهد.
گل ، گیاهان آپارتمانی،باغبانی،پرورش گیاهان - روزنامه همشهری
برای مشاهده اخبار مشابه با عنوان "شیوه نگهداری گیاه پاپیتال انگلیسی (عکس) -آکا" کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات